Masz smartwatch Samsunga? Koniecznie musisz sprawdzić te aplikacje

Na smartwatche Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo są już dostępne pierwsze polskie aplikacje. Jeśli posiadasz inteligentny zegarek, to koniecznie musisz je sprawdzić.

W końcu są, pierwsze polskie aplikacje na inteligentne zegarki. Posiadacze Samsung Gear 2 oraz Gear 2 Neo mogą już ściągnąć na nie Gazetę.pl LIVE, Sport.pl LIVE i Tuba FM.

Tworzenie przydatnych programów na zegarki to nie lada wyzwanie. Trzeba brać pod uwagę nie tylko ograniczenia sprzętowe, ale także mały ekran, na którym nie zmieścimy dużo informacji. Dodatkowo trzeba umiejętnie spiąć dwa systemu operacyjne, Android w telefonie i Tizen w zegarku, by aplikacje na obu urządzeniach mogły ze sobą współpracować.

Zobacz wideo

Każda z tych trzech aplikacji oferuje trochę inna funkcjonalność, dostosowaną do dostarczanej przez nią treści.

Gazeta.pl LIVE jest skrótem informacji z strony Gazeta.pl. Można na zegarku przeglądać nagłówki i bez wyjmowania telefonu z kieszeni zorientować się, co się dzieje na świecie. Gdy coś nam się spodoba możemy wybrać na zegarku artykuł i zostanie on automatycznie załadowany na naszym smarftonie.

Z kolei Sport.pl LIVE , oprócz takich funkcji, jakie oferuje Gazeta.pl LIVE, pozwala także na ekranie zegarka śledzić wynik właśnie rozgrywanego meczu. Jeśli zatem nie możemy oglądać gry z kolegami w pubie, to przynajmniej mamy możliwość szybkiego sprawdzenia bieżącej punktacji gdziekolwiek byśmy nie byli.

Tuba FM jest jednak zupełnie innym typem aplikacji i działa ona jak pilot do telefonu. Korzystając z niej na smartwatchu nie będziemy w ogóle musieli wyjmować smartfona z kieszeni. Wszystkie funkcje, takie jak odtwarzanie muzyki, wybór artysty, czy głośność możemy zmienić na zegarku.

fot. Agora/Samsung

Wszystkie aplikacje są oczywiście darmowe i już można je ściągać ze sklepu Samsunga.

Zdjęcia testowanego przez nas zegarka Samsung Gear 2 możecie zobaczyć w galerii TUTAJ >>>

źródło: Okazje.info

Więcej o: