Szalona plotka - Google produkuje laptopa z systemem dla... zegarków?

Jeśli wierzyć benchmarkom do których dotarł portal Phone Arena Google testuje nowe urządzenie, które ma ekran o przekątnej 10,3 cala i nie jest tabletem. Najdziwniejsze, że ma nim sterować Android w wersji dla zegarków.

Google pracuje ponoć nad nowym urządzeniem, które trudno umieścić nam w odpowiednim segmencie. Z benchmarków, do których dotarł portal PhoneArena wynika, że chodzi o Nexus Foo. Laptop (notebook?) ma ekran o przekątnej 10,3 cala. Rozdzielczość obrazu jest spora: 1920x1080 pikseli. W urządzeni ma znaleźć się układ NVIDIA Tegra 4. 16GB miejsca na dane, 2GB RAM, przedni aparat, moduły Bluetooth i Wi-Fi.

Tajemnicze urządzenie GoogleTajemnicze urządzenie Google PhoenArena PhoenArena

Najdziwniejsze jednak, że urządzenie miałoby działać pod kontrolą systemu Android Wear - zaprojektowanego z myślą o zegarkach.

W urządzeniu brakuje kilku standardowych układów. Nie znajdziemy w nim modułu GPS, kompasu, żyroskopu, czujnika światła, NFC ani czujnika zbliżeniowego.

Czym jest tajemnicze urządzenie? Portale specjalizujące się w premierach Google są w kropce. Nazwa Nexus Foo nikomu nic nie mówi. Nikt też nie natknął się na ślad tak sporego urządzenia bez dotykowego ekranu działającego na systemie dla zegarków. Miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy sekret Google.

Więcej o: