IFA 2014: Samsung Galaxy Note 4 - premiera najmocniejszego telefonu Samsunga

Niewiele jest telefonów tak lubianych przez użytkowników, jak giganty Samsunga z serii Note. Note 3 w wielu recenzjach określany był jako najlepszy z dotychczasowych smartfonów. Teraz Samsung pokazał jego następcę o nazwie Samsung Galaxy Note 4.

Samsung Galaxy Note 4 wypakowany jest po brzegi najnowszymi rozwiązaniami.

Mamy więc ekran w rozdzielczości QuadHD czyli 2560x1440 pikseli. To liczący 5,7 cala SuperAMOLED. To drugi po LG G3 telefon o tak dużej rozdzielczości ekranu.

Samsung Galaxy Note 4 waży 176 g i ma 8,5 mm grubości. Jest więc o 0,2 mm grubszy od poprzednika.

Oczywiście szybszy jest procesor - dostępne będą wersje z cztero- i ośmiordzeniowym układem taktowane odpowiednio zegarami 2,7 GHz oraz 1,9 GHz. Do tego 3 GB RAM i 32 GB na przechowywanie danych. Standardowo gniazdo kart microSD (co ciekawe obsługujące karty tylko do 64 GB). Zrezygnowano jednak z niewygodnego i dziwnego gniazda USB 3.0 na rzecz klasycznego portu MicroUSB.

Bateria ma pojemność 3220 mAh. Samsung chwali się, że Galaxy Note 4 będzie się bardzo szybko ładował - od zera do 50% w 30 minut.

Główny aparat w telefonie Samsung Galaxy Note 4 ma rozdzielczość 16 megapikseli i wyposażony jest w optyczną stabilizację obrazu. Przednia aparat to matryca 3,7 megapiksela oraz kilka rozwiązań ułatwiających robienie selfies - m.in. specjalna panorama oraz umieszczony z tyłu przycisk wyzwalacza.

Wiele zmian - jak zwykle - wprowadzono w interfejsie telefonu. System to najnowszy Android w wersji 4.4.4. Wprawiono działanie trybu wielu okien - łatwiej zmniejsza się teraz okno aktywne, można otworzyć pod nim inną aplikację. Dodano funkcję przypinania do ekranu notatek za pomocą rysika, poprawiono działanie aplikacji fitnessowej S Heath.

Telefon ma być dostępny w 4 kolorach oraz z kilkoma typami etui.

Samsung Galaxy Note 4 czarny Porównaj ceny tego produktu > dane dostarcza:

Więcej o: