IFA 2014: Samsung Galaxy Note Edge - najciekawszy smartfon tego roku?

Długo czekaliśmy na kolejny, naprawdę wyjątkowy smartfon i w koncu mamy - Samsung Galaxy Note Edge. To pierwszy telefon z zagiętym za brzeg urządzenia ekranem. Jak wam się podoba?

Żeby od razu było jasne: Galaxy Note Edge jest w gruncie rzeczy tylko ulepszoną wersją Galaxy Note 4. Tylko i aż, bo ten dodatkowy, wąski pasek wyświetlacza może zmienić sposób, w jaki sprawdzamy informacje na telefonie.

Co w środku?

Specyfikacja Note Edge nie odbiega od tego, co ma Note 4. Ekran ma rozdzielczość Quad HD (2560x1440) i przekątną 5,6" (o 0,1" mniej niż Note 4, ale to pewnie kwestia wygięcia, o którym za chwilę). Główny aparat ma 16 MP, a przedni tylko 3,7 MP. Urządzenie jest również wyposażone w stylus S Pen, tak jak Galaxy Note 4.

fot. Samsung

By dostrzec różnicę, spójrz w prawo

Prawa krawędź wyświetlacza nie jest, jak to do tej pory bywało, ograniczona krawędzią urządzenia. Nie tylko dobiega do jego brzegu, lecz wylewa się poza niego i w zasadzie ekran jest prawym bokiem telefonu.

Na tym cienkim pasku mogą być wyświetlane ikony aplikacji, widżety lub dodatkowe informacje. Można spersonalizować 7 widoków, które można łatwo przełączać przeciągając na boki palec po krawędzi urządzenia. Mimo iż ten pasek jak i główny ekran są jednym wyświetlaczem, to prawa część została software'owo wydzielona i działa niezależnie od tego, co się dzieje po jego lewej stronie.

Ekstra pasek w Samsungu Galaxy Note Edge pozostaje zawsze włączony, nawet gdy zablokujemy telefon. Jego praktyczne zastosowanie sprawdzimy, gdy otrzymamy nasz egzemplarz do testów.

fot. Samsung

Samsung Galaxy Note Edge czarny Premiera wkrótce! dowiedz się pierwszy Premiera wkrótce! dowiedz się pierwszy dane dostarcza:

Więcej o: