Strona sieci komórkowej Plus przejęta przez hackerów? A może to marketing?

Na stronie Plus.pl oraz Facebooku firmy dzieją się dziwne rzeczy, a klienci zgłaszają problemy z działaniem sieci komórkowej.

Logo Plusa na stronie Plus.pl zamazane jest dużą literą "H" przypominającą napis wykonany sprayem na murze. "H" mocno kojarzy się z hackowaniem, trudno jednak mieć pewność, co się dzieje. Poprosiliśmy o wyjaśnienia sieć, czekamy na informację.

Również klienci zgłaszają, że nie mogą wykonywać połączeń. Sprawdziliśmy - sieć raz działa, raz nie. SMS-y przychodzą całymi paczkami, najwyraźniej zbuforowane gdzieś po drodze.

Sprawa wydaje się o tyle poważna, że dziwne rzeczy dzieją się również na Facebookowym fanpagu Plusa - ostatni post zawiera serię niezrozumiałych znaków. Mogłoby to oznaczać głębszą infiltrację systemu, bo zwykle serwisy www są mocno oddzielone od fanpage'y.

Fanpage Plusa z dziwnym wpisem i komentarzami użytkownikówFanpage Plusa z dziwnym wpisem i komentarzami użytkowników Fot. Gazeta.pl

Fot. Gazeta.pl

[AKTUALIZACJA]

Serwis Telepolis.pl podaje, że dopisane "H" jest częścią akcji marketingowej towarzyszącej wprowadzaniu marki Plush. Czemu jednak akcji towarzyszy wyłączanie klientom dostępu do opłaconych usług? Ciekawe...

Więcej o: