Recenzje iPhone'a 6 - jaki werdykt wydała zagraniczna prasa? [KALEJDOSKOP OPINII]

Niedawno zobaczyliśmy, jak wyglądają dwa nowe modele iPhone'ów. W zagranicznej prasie można już znaleźć pierwsze recenzje nowych telefonów Apple. Wszyscy wydają się zgodni - jest dobrze, ale...

Dzisiaj z zainteresowaniem śledziliśmy recenzje nowych iPhone'ów publikowane w zachodniej prasie. Wszystkie łączy pewna myśl, którą chyba najlepiej sformułowało The Verge: "Wszystko jest lepsze, ale nic się nie zmieniło".

iPhone 6 i iPhone 6 PlusiPhone 6 i iPhone 6 Plus Fot. Apple Fot. Apple

W obszernej recenzji na The Verge przeplatają się zachwyty nad jakością wykonania nowych telefonów z zawodem wynikającym z braku innowacji.

Wyjąwszy kilka problemów, to tak powinno się budować większe telefony. Nowy iPhone jest cieńszy, komfortowy i bardziej przyjazny w dotyku. Apple jednak nie wymyśliło w jaki sposób może wykorzystać większy wyświetlacz, albo sprawić, że będzie on wygodniejszy w użyciu. (...) Firma jasno mówi, że większy ekran jest lepszy, ale nie odpowiada na najważniejsze pytanie: w jaki sposób jest on inny?
Apple miało szansę, by nie tylko stworzyć większego iPhone'a, ale też przemyśleć jak inaczej możemy używać dużego smartfona. W jaki sposób większy iPhone zmieni to, co możemy zrobić, zobaczyć lub stworzyć na powiększonym ekranie. Jednak Apple nie zrobiło żadnej z tych rzeczy, po prostu zrobiło dużego, lepszego iPhone'a.

The Verge zachwala także baterie w nowych telefonach:

Telefon bez problemu wytrzymuje 36 godzin - od rana do popołudnia następnego dnia, bez względu na to, jak go używałem.

Niestety głośniki iPhone nadal ma dosyć słabe:

Umiejscowione na dole urządzenia głośniki są głośniejsze i bardziej klarowne niż w modelu 5S (nadal są beznadziejne, po prostu grają głośniej).

The New York Times jest ogólnie zachwycone nowym produktem Apple:

Jakość połączeń na nowym iPhone'ie 6 jest znakomita. Do tego uważam, że wytrzymałość baterii w mniejszym modelu jest imponująca. Używałem telefonu przez niemal dwa dni bez konieczności ładowania. Z kolei bateria iPhone 6 Plus wystarczy jedynie na około jeden dzień ciągłego używania i niewiele więcej, ale to wcale nie tak źle jak na tak duży telefon.

Apple iPhone 6 i Apple iPhone 6 PlusApple iPhone 6 i Apple iPhone 6 Plus Apple Apple

Recenzent Engadget porównał również wygodę z korzystania z obu rozmiarów iPhone'a 6:

Jeśli miałbym wybrać (który telefon wolę - przyp. red.) wyłącznie na podstawie tego, jak urządzenie leży w ręce, to wybrałbym zwykłą "szóstkę" zamiast 6 Plus. Mniejszego iPhone'a 6 trzyma mi się tak samo wygodnie jak model 5S, a większy iPhone 6 Plus jest... cóż, jest jedynie przyzwoity.

Nie spodobało mu się też kilka decyzji związanych z wyglądem telefonu:

(...) jest parę rzeczy, na które nie sposób nie zwrócić uwagi. Pierwsza to nadmierne wykorzystanie z tyłu telefonu plastikowych linii skrywających antenę. (...) dwie z nich, biegnące na górze i na dole w poprzek urządzenia wyraźnie odstają. Po drugie telefon stał się cieńszy, ale jego aparat nie. W rezultacie obiektyw wystaje z obudowy, co zwiększa ryzyko zarysowania szkła.

Mimo to Engadget chwali aparat w iPhone'ie 6:

Mimo, że parametry przysłony i rozdzielczość matrycy nadal są takie same, Apple dodało do aparatu nowe "Focus Pixels". Tak firma nazywa miernik przesunięcia fazowego, który jest używany w wielu lustrzankach małoobrazkowych i telefonach (np. Samsung Galaxy S5). Na szczęście Focus Pixels nie zawodzą - porównując kilka zdjęć robionych natychmiast po wycelowaniu aparatu widać, że 6 i 6 Plus  radzą sobie znacznie lepiej w łapaniu ostrych kadrów.

Aparat w iPhone'ie 6Aparat w iPhone'ie 6 fot. Apple fot. Apple

TechCrunch jest zachwycone nowymi telefonami i nie szczędziło pochwał:

Nowy iPhone 6 to najlepszy smartfon na rynku. Został ulepszony w niemal każdym istotnym aspekcie, a do tego może się pochwalić zapadającym w pamięć wyglądem, który łączy potrzeby konsumentów poszukujących urządzeń z większymi ekranami oraz cienką lekką i wytrzymałą obudowę. (...) Najważniejsze jest jednak, że Apple udało się uchwycić tę samą energię i ekscytację jaka towarzyszyła premierze pierwszego iPhone'a w swoim nowym produkcie. Wygląda to na wielki powrót do formy (...) Dla użytkowników przede wszystkim liczy się, by firma dostarczyła najlepszy komputer, jaki zmieści się w kieszeni i iPhone 6 jest właśnie tym.

Re/Code również uważa, że iPhone 6 jest nowym królem smartfonów:

Nowy iPhone 6 jest świetną propozycją dla obecnych właścicieli iPhone'ów - właściwie jest świetną propozycją dla każdego. Udała się trudna sztuka zwiększenia powierzchni ekranu tak, by telefon nadal był wygodny w użyciu. Mogę go zarekomendować jako najlepszy smartfon jaki jest dostępny na rynku.

The Wall Street Journal chwali nowy rozmiar wyświetlacza w iPhone 6:

Te dodatkowe 0,7 cala, które zyskała "szóstka" dają całkiem sporo. Otrzymaliśmy dodatkowy rząd ikon na głównym ekranie, a gdy przeglądamy maile widzimy jedną wiadomość więcej. Czytanie jest również wygodniejsze: korzystając z aplikacji Kindle na iOS, gdy ustawiłem rozmiar czcionek, by odpowiadał ich wielkości na iPhone 5S, na jednej stronie mieściło mi się o jakieś 30 słów więcej (czyli o 1/3 mniej przerzucania stron).

Również Tech Radar jest entuzjastyczny:

To jest świetny telefon. Po raz pierwszy zacząłem rozważać możliwość używania iPhone'a jako mojego głównego telefonu. Głównie dzięki większemu ekranowi, lepszej klawiaturze i, co najważniejsze, większej wydajności baterii.

Apple iPhone 6 16GB szary Premiera wkrótce! dowiedz się pierwszy Premiera wkrótce! dowiedz się pierwszy dane dostarcza:

Więcej o: