Premiera Samsunga Galaxy Note 4 odbyła się... przed premierą. Skąd taka decyzja?

Nowy Samsung Galaxy Note 4 miał trafić do sklepów w październiku. Firma ogłosiła jednak, że pojawi się on w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu. Skąd ta nagła decyzja?

Premiera nowego Note'a 4 już nie będzie miała miejsca w październiku, lecz jeszcze w tym tygodniu. Na dniach klienci z Chin i Korei Południowej będą mogli kupić najnowsze telefony Samsunga. Przyspieszone premiery nie są częstym zjawiskiem, a do tego to pierwszy raz w historii, gdy sprzęt tej firmy będzie dostępny w Chinach przed innymi rynkami. Skąd taka decyzja?

A dokąd się pan tak spieszy?

Firma nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale możemy domniemywać, że Samsung czuje na karku oddech konkurencji. Niedawno do sprzedaży trafiły nowe iPhone'y Apple, po raz pierwszy z tak dużymi ekranami, i według danych w pierwszy weekend sprzedano ich aż 10 milionów . Zeszłoroczny, z resztą  bardzo dobry , Samsung Galaxy Note 3 taki wynik osiągnął dopiero po dwóch miesiącach obecności na rynku. Nowy iPhone osiągnął zatem rewelacyjny wynik, ale nie jest jeszcze dostępny w Chinach i w tym Samsung może widzieć swoją szansę.

Samsung Galaxy Note 4Samsung Galaxy Note 4 Samsung Samsung

Samsung wierzy, że Note 4 będzie hitem

Szef marketingu Samsunga, Lee Don-Joo, uważa, że nowy Samsung Galaxy Note 4 pobije wynik sprzedażowy poprzedniego modelu. Przyznaje jednak, że firma przechodzi ostatnio trudny okres:

Ostatnio przechodzimy przez trudny okres dla naszego biznesu. Mamy jednak nadzieję, że szybko uda nam się odzyskać pozycję dzięki naszej zdolności do wdrażania innowacji technologicznych.

Pytanie tylko czy bycie pierwszym na dużym rynku w Chinach będzie tym, czego Note 4 najbardziej potrzebuje.

[Za: Business Insider ]

Samsung Galaxy Note 4 biały 0 opinii Premiera wkrótce! dowiedz się pierwszy Premiera wkrótce! dowiedz się pierwszy dane dostarcza:

Więcej o: