Nexus 6 od Motoroli może być olbrzymią bestią - 5,9-calowy ekran o rozdzielczości QHD

Wraz z nadejściem października wzmagają się plotki nt. Nexusa 6. Według nich smartphone Motoroli będzie naprawdę wielki, tak rozmiarem, jak i rozdzielczością.

Jeśli jest jakieś źródło plotek o Nexusie 6, do którego warto przykładać wagę, to jest nim z pewnością Android Police - według serwisu najnowszy Nexus będzie telefonem od Motoroli, który producent ochrzcił kodową nazwą Shamu. A to oznacza, że jego największym, dosłownie i w przenośni, atutem ma być ogromny, 5,9-calowy ekran o rozdzielczości QHD. Upchnięcie 2560x1440 na takiej przestrzeni oznacza, że ekran smartphone'a będzie cechować gęstość pikseli na cal wynosząca 496.

5,9 cali to o prawie cal więcej niż w przypadku Nexusa 5 (4,95 cala). Dla porównania, ekran iPhone'a 6 Plus ma 5,5 cala (choć tutaj telefon powiększa jeszcze znacznie jego obudowa) a Galaxy Note 4, flagowego "phableta" od Samsunga, 5,7 cala. Nic dziwnego więc, że sporą część potencjalnych nabywców te doniesienia martwią - Nexusy są postrzegane jako smartphone'y o znakomitym współczynniku cena/jakość. Tak duży rozmiar może jednak dla wielu obniżyć jego funkcjonalność w roli codziennego telefonu.

Jak dowiedział się Android Police, bateria Nexusa 6 będzie miała pojemność 3200 mAh, a sam telefon  będzie współpracować z turbo ładowarką Motoroli - w przypadku Moto X, innego flagowca Motoroli, ma ona zapewnić 8 godzin pracy smartphone'a po zaledwie 15-minutowym ładowaniu. To nie jedyne podobieństwo do Moto X - krawędź obudowy Nexusa 6 także ma być wykonana z aluminium, a główny aparat mieć 13 MPix i optyczną stabilizację obrazu. Smartphone będzie także wyposażony w przedni zestaw głośników stereo.

Czy te doniesienia się potwierdzą? Tradycja każe oczekiwać, że w październiku Google ujawni nowego Nexusa. Bazując na dotychczasowych doniesieniach zapewne wielu fanów marki będzie pragnąć tylko jednego - żeby zapowiedziano także mniejszą wersję.

Więcej o: