Nokia, która nie jest Nokią - pierwsze zdjęcia telefonów Microsoft Lumia

Nazwa Nokia idzie w odstawkę i od teraz mamy Microsoft Lumia. W sieci pojawiło się już pierwsze zdjęcie nowego telefonu.

Pod koniec października pisaliśmy , że Microsoft pozbywa się marki Nokia i swoje nowe telefony będzie firmował nazwą Microsoft Lumia. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze zdjęcia tych smartfonów.

W Chinach już wiedzą

Na stronie internetowej chińskiej organizacji certyfikującej, podległej Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych, pojawiło się pierwsze zdjęcie nowych Lumii. Urządzenie oznaczone jest symbolem RM-1090 i ma być wyposażone w miejsce na dwie karty SIM.  Smartfon z wyglądu przypomina testowaną przez nas niedawno Lumię 530 , więc możliwe, że to tylko już znana Nokia z nową nazwą.

Zmiany w Microsofcie

Od jakiegoś czasu Microsoft, pod przewodnictwem nowego CEO, próbuje odzyskać pozycję na rynku i otworzyć się na inne , możliwe, że bardziej przyszłościowe, produkty. Na razie jednak przetasowania firmy na rynku smartfonów wydają się dla wielu niezrozumiałe. Microsoft robiąc remanent zmienia porządek, do którego przyzwyczaili się użytkownicy, a to może prowadzić do utraty zaufania. Mam nadzieję, że w Redmond wiedzą, co robią.

Więcej o: