App Store poleca... polskie aplikacje

Takie rzeczy rzadko zdarzają się w polskiej wersji sklepu z aplikacjami Apple. Pojawiła się w nim sekcja z polecanymi aplikacjami polskich deweloperów.

Sklep tak duży jak App Store musi w jakiś sposób porządkować swoją zawartość. Apple podzielił poszczególne aplikacje na kategorie, ale też co jakiś czas tworzy zestawienia wybranych przez siebie programów. Mamy więc "Editor's choice" - wybór redakcji, najlepsze aplikacje w danej kategorii (np. aplikacje fotograficzne), a dziś pojawiło się zestawienie "Made in Poland".

Znajdziemy w nim gry, programy, ale również książki, muzykę i filmy z naszego kraju.

- Aplikacje - znajdziemy tu bardzo popularne programy takie jak Allegro, OLX, ale też Lokomotywę Juliana Tuwima, aplikacje informacyjne, pogodę, AutoMapę oraz GG

- Kiosk - tu znajdują się aplikacje takie jak Gazeta Wyborcza, Logo, Wprost, iMagazine, Puls Biznesu. Z niewiadomych powodów znalazła się tam też aplikacja "Wiadomości", opisana cyrylicą...

Made in Poland - Apple promuje polskie aplikacjeMade in Poland - Apple promuje polskie aplikacje Fot. Apple Fot. Apple

- Gry - Apple poleca nam tytuły takie jak Anomaly Defenders, Dead Stop czy Timberman

- Muzyka - Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Lemon, itd.

- Książki - "Gniew" Miłoszewskiego, "Morze Niegościnne" Szamałka, "Autostopem przez życie" Skokołowskiego

- Filmy - "Baby są jakieś inne", "Eksmisja", "Ucieczka z kina wolność", "Bo byłem malarzem".

Zestawienie "Made in Poland" widoczne jest w App Store dla każdego, kto korzysta z polskiego Apple ID. Na jakiej zasadzie Apple wybrał akurat tych twórców i te aplikacje? Zapytaliśmy o to Apple EMEA, na razie cały czas czekamy na odpowiedź.

Polska nie jest dla Apple'a ważnym rynkiem. Niestety. Jego produkty trafiają do nas z opóźnieniem, wciąż nie powstał u nas żaden Apple Store. Ale miło widzieć, że specjalnie dla polskich użytkowników tworzone są zestawienia takie, jak "Made in Poland".

Więcej o: