Apple taki tajemniczy? Sprawdzamy, ile ujawnił w zaproszeniach na swoje konferencje

Apple już co najmniej 3 lata temu przestał utrzymywać swoje premiery w śmiertelnej tajemnicy. Ile prawdy firma przemyca na zaproszeniach? Sprawdziliśmy.

Dziś o 18:00 odbędzie się konferencja Apple, na której zostanie pokazane... no właśnie, coś. Bądźcie wtedy z nami (a nawet wcześniej - już zaczęliśmy) i przekonajmy się, co też firma chce nam pokazać. A tymczasem zastanówmy się, co można było do tej pory wywnioskować z tajemniczych zaproszeń Apple.

1. Macworld 2007

Na zdjęciu powyżej widzimy zaproszenie na Macworld 2007. Czytamy na nim:

"Przez pierwszych 30 lat tylko się rozkręcaliśmy. Witajcie w 2007 roku".

To właśnie wtedy Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone'a. W efekcie media zaczęły się zastanawiać, "czy Apple sprzeda telefon bez klawiatury ". Czy z zaproszenia można było wywnioskować, że Jobs zaprezentuje światu telefon? W tym wypadku raczej nie.

2. WWDC 2008

WWDC z 2008 roku i iPhone 3GWWDC z 2008 roku i iPhone 3G Fot. Apple Fot. Apple

To zaproszenie również było enigmatyczne. Apple zaprezentował wówczas iPhone'a 3G a co więcej - całkiem nowy system operacyjny iOS. A dzięki temu programiści zaczęli tworzyć aplikacje na smartfony.

3. WWDC 2009

WWDC 2009 i iPhone 3GSWWDC 2009 i iPhone 3GS Fot. Apple Fot. Apple

W 2009 roku ktoś się nie postarał. Co prawda z zaproszenia nie wynikało, jakie funkcje będzie miał nowy smartfon, ale czarno na czarnym widać, że chodzi o nowego iPhone'a. Apple zaprezentował wówczas model 3GS.

4. WWDC 2010

WWDC 2010 i iPhone 4WWDC 2010 i iPhone 4 Fot. Apple Fot. Apple

5 lat temu Apple zaprezentował iPhone'a 4. Nie wynikało to w żaden sposób z zaproszenia, jednak podczas konferencji wiele czasu poświęcono prezentacji nowego oprogramowania i aplikacjom. Było to o tyle istotne, że iOS 4 przyniósł iPhone'om multitasking. Użytkownicy Androida - tak, to ten moment kiedy zaczynacie chichotać.

5. Rok 2011

Zaproszenie na konferencję w 2011 roku i iPhone 4SZaproszenie na konferencję w 2011 roku i iPhone 4S Fot. Apple Fot. Apple

Tamta konferencja była nietypowa. Przede wszystkim - nie odbyła się w czerwcu, jak dotychczasowe WWDC, nie prowadził jej też Steve Jobs, wówczas już bardzo chory. "Let's talk iPhone" może sugerować rozmawianie z telefonem. I w sumie słusznie, bo w iPhone 4S po raz pierwszy pojawiła się Siri.

6. Rok 2012

Zaproszenie na konferencję z 2012 roku i iPhone 5Zaproszenie na konferencję z 2012 roku i iPhone 5 Fot. Apple Fot. Apple

Trzy lata temu Apple był dość dosłowny. Wiadomo było, że zobaczymy kolejne, "duże" wydanie iPhone'a. I faktycznie - nie dość że zobaczyliśmy model 5, to jeszcze był on większy. iPhone po raz pierwszy urósł z 3,5" do 4". Było to dość mało w porównaniu z odważnie powiększanymi przez producentów smartfonów z Androidem, ale i tak iPhone 5 odniósł gigantyczny sukces.

7. Rok 2013

Zaproszenie na konferencję w 2013 roku i iPhone 5S i 5CZaproszenie na konferencję w 2013 roku i iPhone 5S i 5C Fot. Apple Fot. Apple

Na zaproszeniu widzimy feerię barw i napis "To powinno rozjaśnić każdemu dzień". A co zostało zaprezentowane? Apple po raz pierwszy pokazał dwa iPhone'y - 5S i 5C. Ten drugi dostępny był w kolorach pokazanych na zaproszeniu. Co prawda nie został przyjęty zbyt dobrze, ale z perspektywy czasu widać, co Apple chciał zakomunikować.

8. Rok 2014

Konferencja z 2014 roku i iPhone 6Konferencja z 2014 roku i iPhone 6 Fot. Apple Fot. Apple

Chcielibyśmy powiedzieć coś więcej". We wrześniu 2014 Apple faktycznie zaprezentował coś więcej. Dwa nowe iPhone'y, w dodatku dużo większe niż do tej pory. iPhone 6 ma przekątną 4,7", a iPhone 6 Plus 5,5". I okazało się, że urządzenia rozbiły bank, a dzięki nim Apple zaliczył najlepszy w historii kwartał finansowy.

Dziś Apple znów zaprasza na konferencję. Tym razem na obrazku widzimy napis "Spring forward":

Zaproszenie na konferencję AppleZaproszenie na konferencję Apple Fot. Apple Fot. Apple

Wszyscy przypuszczamy, że chodzi o zegarek, który rynkową premierę ma mieć w kwietniu tego roku. Czy nasze przewidywania się sprawdzą? Bądźcie z nami dziś od 17:30 i razem przekonajmy się, czy i ile można było wywnioskować z samego zaproszenia .

Więcej o: