Nic nie dało się utrzymać w tajemnicy? O LG G4 wiemy już prawie wszystko

LG zamiast podgrzewać atmosferę wokół swojego najnowszego smartfonu kontrolowanymi przeciekami odkrył chyba wszystkie karty. Ujawnił link do strony promującej LG G4. Co zatem wiemy o koreańskim flagowcu?

Co raz trafi do Sieci pozostaje w niej na zawsze. Zdaje się że właśnie przekonał się o tym LG, który przypadkowo opublikował link do witryny promującej LG G4 - swój najnowszy flagowiec. Premiera urządzenia ma nastąpić dopiero 28 kwietnia, my jednak wiemy w zasadzie wszystko.

Ekran QHD i ten aparat!

Opierając się na wszystkich opublikowanych do tej pory informacji możemy stwierdzić, że LG G4 będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości QHD Quantum (2,560 x 1,440 pikseli). Uwagę fanów nowych technologii zwraca aparat. Ma mieć rozdzielczość 16 megapikseli (f/1.8) oraz autofocus oparty na pomiarze laserowym i czujnik kolorów wykorzystujący podczerwień. Obie cechy mają zapewnić ultra ostre i idealnie odwzorowane kolorystycznie zdjęcia.

Aparat  - ponownie - staje się dla LG najważniejszym orężem w walce o klienta. Na stronie promującej LG G4, którą z sieci już usunięto, możemy znaleźć informacje o ciekawych funkcjach związanych z aparatem. Tryb ręczny wykonywania zdjęć ma pozwolić na ustawienie szybkości migawki czy spowolniony flash. Pliki zapisywane do postaci RAW powinny charakteryzować się znacznie lepszą redukcją szumów i wyższą jakością.

LG twierdzi też, że aparat w LG G4 będzie miał "najszybszy autofocus na świecie" i doskonałą stabilizację obrazu.

Sercem LG G4 ma być ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808. Smartfon ma spore zasoby - 3GB pamięci RAM i 32GB na dane (do 128GB z kartą microSD). Całością steruje Android 5.0.

Uwagę zwraca wyjmowany akumulator o pojemności 3000 mAh.

Spora lista dodatków

Na zdjęciach, które wyciekły do internetu widzimy dużo dodatków do LG G4, które pozwolą dopasować wygląd urządzenia. Konsumenci będą mieli do wyboru kilka etui i tylnych klapek. Kolory, faktury mają się różnić - do wyboru jest skóra, tworzywo skóropodobne, złote, białe.

LG G4 to jeden z najbardziej interesujących flagowców, który zdecydowanie może stawać w szranki z Galaxy S6. Wciąż nie jest jednak czy o LG G4 wiemy wszystko, w tajemnicy być może udało utrzymać się jakieś cechy oprogramowania. Przekonamy się 28 kwietnia.

Więcej o: