LG G4 - takiego aparatu w smartfonie jeszcze nie było [PIERWSZE WRAŻENIA]

Oto kolejny flagowiec LG - model G4 ma nas oczarować zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi. Smartfon ma pojawić się w Polsce pod koniec maja, a cena może Was pozytywnie zaskoczyć.

Firma LG zaprezentowała kolejną wersję flagowego smartfona - model LG G4. Zgodnie z przewidywaniami i wcześniejszymi przeciekami , został on wyposażony w jeden z lepszych aparatów dostępnych w urządzeniach mobilnych. Wyświetlacz ma przekątną 5,5" i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli (538 ppi). Wewnątrz znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 5.1.

Aparat to największa zaleta LG G4

LG G4 kontra iPhone 6 PlusLG G4 kontra iPhone 6 Plus Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Firma trochę przyspieszyła w wyścigu na megapiksel e - aparat główny ma 16 Mpix, a przedni 8 Mpix. Najważniejszą zmianą jest jednak jasność obiektywu - w G4 wynosi ona zaledwie f/1.8. Tylko aparaty w Samsungu Galaxy S6/S6 Edge i Lumii 720/730 mają wartości zbliżone do nowego flagowca LG.

- Apple iPhone 6 - f/2.2

- HTC One M9 - f/2.2

- Sony Xperia Z1/Z1 Compact - f/2.0

- Google Nexus 6 - f/2.0

- Asus ZenFone 2, f/2.0

- HTC One M8, f/2.0

- Lumia 920, f/2.0

- OnePlusOne, f/2.0

- Lumia 720/730, f/1.9

- Samsung Galaxy S6/S6 Edge, f/1.9

- LG G4 - f/1.8

Tryb manualny w LG G4Tryb manualny w LG G4 Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Producent zapewnia, że dzięki takiej jasności obiektywu do matrycy dociera o 80% więcej światła niż w modelu G3. Czy jest tak w rzeczywistości? Przekonamy się, gdy tylko telefon trafi do nas na dłużej do redakcyjnych testów.

W G4 nowością jest manualny tryb aparatu. Możemy w nim:

- wybrać format, w jakim zapisane będzie zdjęcie (.jpg albo .raw)

- ustawiać balans bieli

- ustawiać przesłonę.

Nie trzeba do tego będzie wchodzić do ustawień aparatu.

Wykonanie

LG G4LG G4 Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Koreańska firma już od pewnego czasu stawia na wygiętą obudowę smartfonów. W przypadku G Fleksa wygięta jest i obudowa i ekran, w przypadku G4 zakrzywiona jest wyłącznie obudowa. Trzeba przyznać, że dzięki temu smartfon pewnie leży w dłoni.

LG zmieniło też materiały, z których wykonana jest obudowa G4. Teraz z tyłu znajdziemy albo prawdziwą skórę, albo plastik w kolorze białym, szarym lub złotym.Wykończenie skórzane robi bardzo dobre wrażenie, choć istnieje prawdopodobieństwo, że po kilku miesiącach tył zacznie się trochę wycierać. Są jednak też dobre wiadomości - można będzie dokupić tylną obudowę (jedna sztuka będzie kosztować ok. 100 zł), a jeśli będziecie kupować G4 u operatora, to w pakiecie dostaniecie dwie obudowy - jedną skórzaną, drugą plastikową.

Skórzana obudowa LG G4Skórzana obudowa LG G4 Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Wiadomo, że LG i Samsung konkurują ze sobą na wielu polach. Na konferencji nie obyło się bez kilku dygresji wskazujących, że w G4 nie zabrakło kilku funkcji, których pozbawiony został Galaxy S6. Chodzi oczywiście o slot na kartę microSD oraz o wymienną baterię. Ta ostatnia ma pojemność 3000 mAh i ma wystarczać na dzień pracy. Jak będzie w rzeczywistości - zobaczymy.

LG G4 ma pojawić się w Polsce do końca maja. Dostępy będzie od razu i w sklepach i u operatorów. Być może pozytywnie zaskoczy Was cena tego urządzenia, która według nieoficjalnych na razie informacji wynosić ma ok. 2600 zł.

dane dostarcza:

Więcej o: