Moto G, Moto X Style i Moto X Play - najnowsze smartfony Motoroli zaprezentowane. Który wybierasz?

Motorola zaprezentowała nowe wersje swoich smartfonów z rodziny Moto G i Moto X. Prezentują się świetnie i mają ponoć rewelacyjne aparaty.

Trzecia generacja smartfonu Moto G oraz nowe wersje Moto X - Style oraz Play zostały oficjalnie zaprezentowane przez Motorolę. Smartfony mają interesującą specyfikację, która sprawia, że można je uznać za warte uwagi.

Moto X Style - spory ekran i nie tylko

Fot. Motorola

Smartfon jest propozycją dla tych, którzy - jak sugeruje nazwa - cenią sobie styl. Moto X Style wygląda świetnie dzięki wielkiemu "arsenałowi" dodatków. Tył obudowy można dopasować do swoich potrzeb za pomocą znanego już kreatora Moto Maker.

Moto X Style ma następującą specyfikację:

Ekran: 5,7 cala, QHD (2560 x 1440px ),

Procesor: Snapdragon 808 (6 rdzeni)

Pamięć RAM: 3 GB

Miejsce na dane: 16/32/64GB

Aparat: 21megapikseli, f/2.0, flash LED, możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K

Drugi aparat: 5 Mpix

Akumulator: 3000 mAh

System: Android 5.1.1 (Lollipop)

Dostępność i ceny

Moto X Style będzie dostępny w sprzedaży jeszcze we wrześniu. Najtańsza wersja ma kosztować 399 dol. czyli ok. 1450zł.

Parametry procesora, pamięci, aparatu i systemu prezentują się świetnie. . Rozdzielczość QHD i duży ekran oraz dobre parametry aparatu sprawiają jednak, że przy takiej cenie Moto X Style jest zdecydowanie warta uwagi.

Moto X Play - mniejszy ekran, pojemniejszy akumulator

Motorola zaprezentowała też inną wersję Moto X o nazwie Play. Urządzenie jest podobne do Style, ma jednak mniejszy ekran (Full HD, nie QHD), inny procesor i akumulator o większej pojemności. Pełna specyfikacja wygląda następująco:

Ekran: 5,5-cala (FullHD, 1920 x 1080 px);

Procesor: Snapdragon 615 (8 rdzeni)

RAM: 2 GB pamięci operacyjnej RAM;

Miejsce na dane: 16/32GB

Aparat: 21 Megapikseli, nagrywanie w rozdzielczości Full HD

Drugi aparat: 5 Mpix

Akumulator: 3630 mAh

System Android 5.1.1. (Lollipop).

 

Dostępność, ceny

Moto X Play trafi na rynek już w sierpniu, ceny zaczynają się od 299 dol. (ok. 1100 zł).

Moto X Play jest o około 300-400 złotych tańsza od Moto X Style. Oferuje ekran o mniejszej rozdzielczości (co przy przekątnej 5,5 cala naprawdę da się przełknąć), aparat nie nagrywa jednak filmów w rozdzielczości 4K. Jeśli nie zamierzacie w najbliższym czasie kupować telewizora w tym standardzie być może nie ma czego żałować, możliwość nagrywania w 4K uznać można jednak za atut. Chciałbym jednak zobaczyć nagrania z Moto X Style i Moto X Play na ekranie 4K i ocenić, czy różnica faktycznie jest warta dopłaty.

Moto G trzeciej generacji

Smartfon wyposażono w ekran o przekątnej 5 cali (rozdzielczość 1280x720 pikseli), 1GB/2GB pamięci RAM i 8GB/16GB miejsca na dane. Urządzeniem steruje Snapdragon 410 (1,4Ghz, 4 rdzenie). Moto G wyposażono w aparat o rozdzielczości 13 MP, układy LTE, WiFi, GPS, Bluetooth, drugi aparat (5MP). Bardziej interesująco wygląda "powiększony" wariant urządzenia - 1GB ramu to dzisiaj absolutne minimum, 2GB pozwoli odczuć większy komfort, podobnie jak zwiększona ilość miejsca na dane.

Moto G trzeciej generacji jest wyposażona w wodoszczelną obudowę (IPX7).

Dostępność i ceny

Moto G jest już dostępny do kupienia w Europie (kiedy tworzyliśmy ten materiał w polskim sklepie była niedostępna). Tańsza wersja Moto G kosztuje 179 dol.

Najnowsze smartfony Motoroli prezentują się bardzo ciekawie, najmniej oczarowała nas najnowsza Moto G - czegoś jakby jej brakowało, pamiętajmy jednak, że spośród zaprezentowanych dziś modeli ten jest najtańszy.

Moto X Style i Moto X Play z pewnością nie rozczarowują specyfikacją. Miejmy nadzieję, że w praktyce okażą się świetnie wykonane i niezawodne. Warto też zwrócić uwagę na aparaty - ich parametry wyglądają świetnie na tle konkurencji. Z niecierpliwością czekamy na możliwość ich przetestowania.

Oficjalne ceny w Polsce

Na obecną chwilę polskie ceny Moto X Style, Moto X Play i nowej Moto G nie są jeszcze znane. Tekst zostanie zaktualizowany, kiedy uzyskamy informacje od polskiego oddziału Motoroli.

 
Więcej o: