Ten smarfon ma 32GB miejsca na dane, ale zapiszesz na nim znacznie więcej

Producenci smartfonów każą sobie słono płacić za gigabajty. Byli pracownicy Google postanowili ten problem rozwiązać i stworzyli smarfon, który chociaż ma 32GB miejsca na dane w specyfikacji to potrafi zapisać ich 100GB. Jak to działa? Czy ma sens?

Robin to smartfon firmy Nexbit, założonej przez byłych pracowników Google. Prócz mocnej specyfikacji, która pozwala mu konkurować z flagowymi modelami największych producentów, oferuje coś więcej. "Magiczne" zwiększenie miejsca na zapisywane dane.

100GB w chmurze

Smartfon wyposażono w 32GB miejsca na dane. Urządzenie potrafi jednak zapisać aż 100GB danych - korzysta przy tym z chmury oraz inteligentnej aplikacji. Jak informuje Tech Insider specjalna aplikacja dba o to, by na urządzeniu nigdy nie zabrakło miejsca. Filmy, zdjęcia, aplikacje w razie potrzeby są przenoszone do chmury. Taki proces jest zazwyczaj długotrwały i wymaga sporo energii, dlatego aplikacja działa, kiedy urządzenie jest podłączone do ładowarki. A zatem każdej nocy zdjęcia, filmy i aplikacje, które zapełniają nasz smartfon zostają przeniesione, a w naszym smarfonie pozostaje zawsze dużo miejsca na dane.

200 dolarów oszczędności

 

Specyfikacje Robina i Galaxy S6 są zbliżone. Urządzenie Nexbit kosztuje jednak o 200 dolarów mniej niż produkt koreańskiego giganta. I wciąż można zwiększyć jego pojemność inwestując w kartę SD.

Chcę wierzyć,  że to działa

Pomysł Nexbit "na papierze" wygląda świetnie. Smartfon sam ocenia, które dane może już przesłać do chmury, a które pozostawić na telefonie. Urządzenie dba o porządek robiąc miejsce na nowe dane. Nie wiem tylko co stanie się, kiedy chciałbym z informacji zapisanych w chmurze skorzystać - na przykład użyć kilku kadrów z filmu przeniesionego na wirtualny dysk. Trudno ocenić jak korzystanie z chmury będzie wpływać na zużycie baterii i transferu danych. Już dziś funkcja synchronizacji zdjęć i filmów do Google Photos "pożera" całkiem sporo zasobów mojego telefonu. Mam więc nadzieje, że Robin będzie porządkował moje dane w inteligenty i wygodny sposób. Wtedy ma szansę być smartfonem spełniającym potrzeby konsumentów.

Rynek w to wierzy

Nexbit rozpoczął swoją kampanię mającą na celu zebranie środków na produkcję smarfona zaledwie wczoraj. W ciągu doby udało się zebrać grubo ponad 500 tys. dolarów. Cel kampanii już został osiągnięty. Użytkownicy Kickstartera wierzą w produkt Nexbit. A wy?

Nexbit Robin - specyfikacja

Procesor: Snapdragon 808

RAM: 3GB RAM

Miejsce na dane: 32GB + 100 GB

Wyświetlacz: 5.2 cala (Full HD)

Aparat: 13MP

Przedni aparat: 5MP

Pojemność akumulatora: 2680 mAh

Wyposażenie: czytnik linii papilarnych, głośniki stereo, NFC, WiFi

Więcej o: