LG V10 - smartfon z dwoma wyświetlaczami z przodu. Tak, z dwoma

Dwa wyświetlacze, dwa aparaty z przodu, materiały wysokiej jakości - tym charakteryzuje się smartfon LG z nowej linii V.

Wyświetlacz główny ma przekątną 5,7" i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Powyżej, tuż koło aparatów, znajduje się drugi wyświetlacz o przekątnej 2,1" i rozdzielczości 160 x 1040 pikseli. Ten drugi wyświetlacz będzie stale aktywny, pojawiać się będą na nim bieżące powiadomienia i przypomnienia o spotkaniach. Można tam będzie też ustawić skróty do ulubionych aplikacji. W czasach gdy powiadomienia po prostu nas bombardują takie rozwiązanie może mieć sens. Oczywiście od razu nasuwa się pytanie o wytrzymałość baterii. LG zapewnia, że drugi wyświetlacz nie będzie nadmiernie obciążał akumulatora, ale czas pokaże, czy należy wierzyć producentowi.

Fot. LG

Oprócz dwóch wyświetlaczy w LG V10 znajdują się też trzy aparaty. Dwa z przodu, jeden tradycyjnie - z tyłu. Ten główny (16 MPix) może nagrywać wideo w 4K. LG tłumaczy, że dzięki znajdującym się z przodu dwóm szerokokątnym aparatom (5 Mpix), selfie będą wychodziły lepiej.

W LG V10 zastosowano bardzo dobre podzespoły, więc można przypuszczać, że sprzęt tani nie będzie. Właśnie - przypuszczać. Urządzenie zostało bowiem zaprezentowane, ale nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować ani kiedy pojawi się na rynku. Prawdopodobnie na początku dostępne będzie w Korei Południowej i USA.

Więcej o: