Samsung pokazał cienką i giętką baterię - możliwości są ogromne

Jedną z największych przeszkód na drodze szybszego rozwoju technologii jest zasilanie. Już teraz akumulatory w naszych smartfonach i smartwatchach ważą drugie tyle, co reszta urządzenia. Nowe baterie Samsunga mogą to zmienić.

Akumulatory w naszych urządzeniach już jakiś czas temu przestały się znacząco rozwijać. Zazwyczaj w telefonach i zegarkach mamy zwykłe, litowo-jonowe baterie (niekiedy bywają litowo-polimerowe), które nie dość, że są ciężkie, to jeszcze duże. Zmienić ten stan rzeczy mogą nowe prototypy małych i elastycznych baterii Samsunga.

Elastyczna bateria SamsungElastyczna bateria Samsung Fot. Samsung

Fot. Samsung

Nowe baterie są dwie: Stripe (pl. Pasek) oraz Band (pl. Opaska). Ten pierwszy typ, to cienki pasek o grubości nie przekraczającej 0,3 mm, który jest tak lekki, że może zasilać niemal wszystko. Firma jako potencjalne zastosowania wymienia naszyjniki, spinki do włosów, akcesoria do koszulek i spodni i wiele innych. Tak niewielki rozmiar możliwy jest do uzyskania dzięki znacznie większej gęstości przechowywanej w baterii energii. Przy takich rozmiarach i małej wadze, ten elastyczny akumulator może znaleźć bardzo wiele zastosowań.

Druga elastyczna bateria to Band, czyli tak naprawdę pasek do smartwatcha. Samsung twierdzi, że wydłuży on działanie inteligentnych zegarków nawet o 50%. Do tego w testach Band wytrzymuje do 50 tysięcy zgięć podczas zakładania na rękę.

Samsung na razie nie podał możliwej daty premiery nowych akumulatorów.

Zobacz wideo

[Za: Engadget ]

Więcej o: