Klienci Play dostają świetny prezent - jest się z czego cieszyć. Tylko gdzie jest haczyk?

Pełny dostęp do streamingu muzyki za darmo u operatora? Play oferuje bardzo dobre warunki i trudno ich za to nie pochwalić.

Większość z nas każdego dnia słucha muzyki ze smartfonów. Nawet ci, którzy nie mają w domu pokaźnej kolekcji płyt lub telefonu z pojemną pamięcią słuchają muzyki z YouTube lub korzystają z serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer, czy Tidal. Z tym ostatnim dogadał się Play i oferuje swoim abonentom dwa lata pełnej, w żaden sposób nie okrojonej, usługi Tidal Premium .

Tidal w PlayTidal w Play Fot. Łukasz Józefowicz Fot. Łukasz Józefowicz

Tidal , którego właścicielem jest Jay-Z, to jeden z największych serwisów streamingowych na świecie - oferuje swoim użytkownikom ponad 35 milionów utworów i ponad 85 tysięcy teledysków. Każdy obecny i nowy abonent Play 5. listopada otrzyma darmowy dostęp do Tidal Premium na 24 miesiące. Da to możliwość słuchania bez ograniczeń i bez reklam (choć transfer ma być odejmowany od miesięcznego limitu), zarówno online jak i offline, dowolnych utworów i list piosenek.

Brzmi zbyt dobrze i spodziewasz się, że gdzieś ukryty jest haczyk? Według zapewnień firmy oferta nie będzie kosztowała klientów sieci ani grosza, a po 24 darmowych miesiącach każdy będzie miał możliwość dalszego korzystania z Tidal w zwykłej cenie. Play chce, by ich klienci korzystali ze streamingu muzyki bez obaw, że rejestracja teraz zaowocuje dodatkowymi opłatami w 2018 roku. Przed upłynięciem darmowego okresu każdy, kto w ciągu ostatnich dwóch miesięcy korzystał z Tidal otrzyma SMS przypominający. Pozostali mogą się tym w ogóle nie przejmować, bo przedłużenie dostępu do usługi ma dotyczyć tylko tych, którzy będą z niej aktywnie korzystać.

To otrzymają klienci płacący abonament, ale co z tymi korzystającymi z usługi pre-paid? Im Play proponuje zakup dostępu do pełnej biblioteki Tidal na 24 godziny za... 1 zł. Na pewno przyda się podczas wyjazdów, albo na imprezy w domu. Trzeba jednak zaznaczyć, że dostęp liczony jest od północy do północy, a nie np. od godziny 18 we wtorek do 18 w środę, co nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Oczywiście klienci Play na kartę mogą również wykupić zwykły abonament Tidal za 19,99 zł miesięcznie.

Jeśli jesteś klientem Play to masz się z czego cieszyć, ciekawe jednak czy taki krok zachęci abonentów innych sieci do zmiany operatora...

Zobacz wideo
Więcej o: