Galaxy S7 niczym iPhone? Dwa flagowce w dwóch rozmiarach

Premiera flagowca koreańskiego koncernu odbędzie się w przededniu rozpoczęcia targów MWC w Barcelonie. Jednak już teraz docierają do nas pierwsze informacje na temat tego, co zaoferuje nam Galaxy S7.

Z doniesień koreańskiego serwisu ET News wynika, że podobnie jak w przypadku serii Galaxy S6, wielbiciele smartfonów Samsunga będą mogli wybrać pomiędzy dwoma flagowymi modelami urządzenia - klasycznym Galaxy S7 oraz wersją "Edge" z zakrzywionym ekranem.

QUIZ: Czy poznasz, jaki to smartfon?

W tym roku flagowe smartfony Samsunga dysponowały ekranem o tej samej przekątnej ekranu, wynoszącej 5.1-cala. W przypadku modelu oznaczonego cyferką "7", ma być jednak inaczej. Standardowa wersja telefonu dysponować będzie ekranem 5,2-cala, a jego zakrzywiona wersja nieco większym, bo 5,5-calowym wyświetlaczem.

Zobacz wideo

Byłaby to fundamentalna zmiana w strategii Samsunga, która przypomina nieco drogę obraną przez konkurentów z Apple. Firma z Cupertino oferuje swoim klientom mniejszego iPhone'a 6S z ekranem 4,7-cala oraz większy "phabletowy" model 6S Plus o przekątnej 5,5-cala.  

Niewykluczone, że w tym wypadku Koreańczycy zrezygnowaliby z wypuszczenia na rynek dodatkowego modelu Edge+ z większym 5,7-calowym ekranem.

Z doniesień serwisu ET News wynika również, że początkowo koreański producent chce wypuścić na rynek 5 milionów egzemplarzy nowego smartfona (3,3 mln egzemplarzy modelu Galaxy  S7 oraz 1,7 mln egzemplarzy modelu  Galaxy S7 Edge).

Źródło: ET News/The Verge

Więcej o: