LG G5 z dwoma wyświetlaczami? Zaskakujący pomysł

Docierają do nas kolejne informacje na temat najnowszego flagowego smartfona LG. Okazuje się, że urządzenie może zostać wyposażone w dwa niezależne wyświetlacze oraz aparat z podwójnym obiektywem. Co wy na to?

Do tych zaskakujących doniesień dotarł serwis VentureBeat.com. Wynika z nich, że kolejny flagowiec koreańskiego giganta zostanie wyposażony w podstawowy ekran o przekątnej 5,3-cala oraz rozdzielczości QHD (1440x2560). Zdecydowanie bardziej interesujące jest jednak to, że tuż nad nim miałby zostać umieszczony dodatkowy ekran o przekątnej 2,1-cala i rozdzielczości 160x1040. Wyświetlałby on powiadomienia, skróty do aplikacji oraz inne przydatne informacje.

Czytaj też: Użytkownicy iPhone'ów znów pozywają Apple. Tym razem chodzi o...

Warto przypomnieć, że G5 nie byłby pierwszym smartfonem LG z dwoma wyświetlaczami. Na taki manewr Koreańczycy zdecydowali się wcześniej w przypadku modelu V10, który został wyposażony w 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 1440x2560 oraz 2,1-calowy ekran pomocniczy.

Podwójny obiektyw i potężne podzespoły

Równie interesująco zapowiada się kwestia wbudowanego aparatu. LG G5 miałby otrzymać szerokokątny aparat 16 mpx z podwójnym obiektywem, podwójną lampą LED oraz laserowym autofokusem. Uzupełnieniem dla niego byłby aparat 8 mpx do selfie i wideo-rozmów.

LG G5 to również potężne podzespoły, o czym pisaliśmy już wcześniej. Bardzo prawdopodobne, że smartfon otrzyma mocny układ Snapdragon 820, 3 GB RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wciąż nie wiadomo czy Koreańczycy zdecydują się na dodatkowy slot kart microSD. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby było inaczej.

Źródło: VentureBeat

Więcej o: