Huawei Nexus 6P dostępny w Polsce. Warto go rozważać?

Nexus 6P, najnowszy phablet wyprodukowany dla Google przez Huawei, jest oficjalnie dostępny w Polsce. Cenę da się przełknąć?
Zobacz wideo

Nexus 6P, flagowy smartfon Google zaprezentowany pod koniec września , jest wreszcie dostępny w Polsce. Jak informuje Antyweb urządzenie pojawiło się w jednym ze sklepów z elektroniką.

Fot. Huawei/X-com.pl

Przeczytaj też: 9 kultowych telefonów

Nexus 6P ma ekran o przekątnej 5,7 cala (AMOLED) i rozdzielczości 2560x1440 (518 ppi). W 6P znajdziemy przełomowy procesor Snapdragon 810 v.2.1. Aparat główny ma rozdzielczość 12,3 Mpix, przedni: 8 Mpix. Na uwagę zasługuje akumulator o pojemności 3450mAh, obudowa wykonana z anodyzowanego aluminium oraz łącze typu USB-C. Pozwala w ciągu 10 minut naładować telefon tak, by działał 7 godzin.

32GB wersję smartfona wyceniono w Polsce na 2799 zł.

Na tle innych smartfonów Huawei Nexus 6P nie prezentuje się najgorzej, trafia do Polski chyba w najgorszym możliwym momencie. Trudno zrozumieć, dlaczego nie pojawił się u nas przed świętami. Premiera tuż przed targami Mobile World Congress, które będziemy relacjonować na bieżąco, jest chyba niefortunna. Tym bardziej, że przez trzy miesiące od premiery na rynku pojawiły się już podobne propozycje - jak chociażby LG V10.

Więcej o: