Masz iPhone'a lub iPada? Twoja ładowarka może być niebezpieczna...

Apple poinformowało o uruchomieniu programu wymiany dwubolcowych wtyczek do produkowanych przez siebie ładowarek. Obejmuje on różne urządzenia firmy z Cupertino (m.in. iPhone'y, iPady i komputery Mac), sprzedawane w latach 2003-2015.

Program wymiany dotyczy wtyczek do ładowarek oferowanych na terenie kontynentalnej Europy, Australii, Nowej Zelandii, Argentyny, Brazylii oraz Korei Południowej.

Zobacz też: iPhone'a naładujemy na odległość? Apple pracuje nad przełomowym rozwiązaniem

Adaptery do niektórych ładowarek sprzedawanych w tych krajach w latach 2003-2015, posiadają wadę fabryczną, która może doprowadzić do uszkodzenia ich pęknięcia, co w skrajnych przypadkach może grozić nawet porażeniem prądem.

Wymiany wtyczki można dokonać za darmo w każdym autoryzowanym centrum serwisowym Apple'a, a więc m.in. w sieciach iSpot, iMad oraz Cortland. Warto dodać, że w większości przypadków serwisy nie wymagają od klientów podawania kodu seryjnego urządzenia.

Jak sprawdzić czy nasza wtyczka kwalifikuje się do wymiany? Wystarczy spojrzeć na sam adapter. Wadliwe wtyczki oznaczone są czterocyfrowym kodem. Ich nowsze - bezpieczne - wersje mają natomiast trzyliterowy kod regionalny (np. EUR, KOR AUS).

Wymiana ładowarek - AppleWymiana ładowarek - Apple apple.com apple.com

Więcej o: