Wyciekło zdjęcie One M10. Tak będzie wyglądał nowy flagowiec HTC?

W sieci pojawiło się domniemane zdjęcie nowego flagowego smartfona tajwańskiego koncernu HTC. Wszystko wskazuje na to, że One M10 wprowadzi sporo zmian w stosunku do poprzednich modeli. Choć będzie to rewolucja pozorna.

Zdjęcie przedniego panelu HTC One M10 umieścił na swoim koncie na Twitterze Evan Blass (@evleaks), który zazwyczaj jest dość pewnym źródłem tego rodzaju przecieków.

Czytaj też: Samsung Galaxy A5 - ten smartfon na nowo definiuje średnią półkę

Jeśli rzeczywiście patrzymy właśnie na nowego flagowce HTC, to w niczym nie przypomina on swoich poprzedników. To dobrze, bo tajwańska firma już od kilku lat zachowywała przesadny konserwatyzm w ewolucji swojego najważniejsze  smartfona.

One M10 nawiązuje jednak do innego telefonu Tajwańczyków. Trudno nie zauważyć podobieństw z modelem One A9, który bywa złośliwie nazywany "iPhonem z Androidem". Obydwa smartfony mają podobny kształt obudowy. W obydwu zastosowano również przycisk "Home" (pozdrowienia dla Apple) z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.

Wszystko wskazuje również na to, że na panelu One M10 nie znajdziemy również ani głośników, ani też logotypu HTC. Z kolei przycisk wyłączania/usypiania telefonu oraz przyciski regulacji głośności zostały umieszczone na prawej krawędzi smartfona.

Z licznych przecieków wynika, że HTC One M10 zostanie wyposażony w 5,1-calowy ekran AMOLED w rozdzielczości QHD (1440x2560), czterordzeniowy układ Snapdragon 820, grafikę Adreno 530, i aż 4 GB pamięci RAM. Uzupełnieniem ma być 32 GB pamięci użytkownika, które będzie można rozszerzyć, dzięki wbudowanemu slotowi microSD. Na pokładzie znajdziemy również aparat 12 mpx UltraPixel z optyczną stabilizacją obrazu.

Co ciekawe, jest raczej pewne, że HTC zrezygnuje z prezentacji swojego smartfona w czasie Mobile World Congress. Prawdopodobnie Tajwańczycy nie chcą wchodzić w bezpośrednią rywalizację z Samsungiem (Galaxy S7) oraz LG (G5). Premiera HTC One M10 odbędzie się prawdopodobnie w okolicach kwietnia.

Zobacz wideo
Więcej o: