Instagram wprowadza funkcję, na którą wszyscy czekali. Wreszcie

Po latach oczekiwań popularna aplikacja zostanie wyposażona w systemu dwustopniowego uwierzytelnienia. Zwiększy on bezpieczeństwo użytkowników.

Czym jest dwustopniowy system uwierzytelnienia? Podczas logowania się do usługi internetowej (bank, serwis społecznościowy) proszeni jesteśmy o podanie nazwy użytkownika i hasła - to pierwszy stopień uwierzytelnienia. Drugi stopień wymaga od nas każdorazowego wprowadzenia specjalnego kodu, który możemy otrzymać na kilka sposobów - np. SMS-em lub e-mailem.

Czytaj też: Instagram - jak przeglądać zdjęcia w nowy sposób

Dwustopniowe uwierzytelnienie użytkownika staje się standardem w świecie internetu. Zabezpieczenie to oferują m.in. bank czy też Google. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że do tej pory Instagram, z którego każdego miesiąca korzysta 400 mln osób, nie oferował tej funkcji.

To jednak się zmieni. Serwis TechCrunch poinformował, że począwszy od dziś, Instagram pozwoli użytkownikom na powiązanie ich kontra z wybranym numerem telefonu. Za każdym razem, gdy będą logować się na swoje konto (np. na nowym urządzeniu), otrzymają wiadomość tekstową ze specjalnym kodem identyfikacyjnym, który należy wprowadzić w oknie logowania.

To dobrze, że Instagram wreszcie zaczyna troszczyć się o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Szczególnie, że w przyszłości zdarzały się sytuacje, gdy cyberprzestępcy uzyskiwali dostęp do ich kont. Ofiarą takiego włamania padła m.in. znana amerykańska piosenkarka Taylor Swift.

Więcej o: