MWC 2016: Ale to nie wszystko. Ta urocza kamerka Samsunga nagrywa obraz inaczej, niż inne

Na konferencji Samsunga zaprezentowano nie tylko nowe Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Pokazano też małą kamerkę - Gear 360, dzięki której można kręcić filmy w sam raz do rzeczywistości wirtualnej.

Gear 360 wyposażony został w dwie szerokokątne soczewki, które w sumie obejmują pełne, 360-stopniowe pole widzenia. Dzięki temu zdjęcia i filmy, które nią zrobimy, można oglądać w specjalnych goglach VR (czyli rzeczywistości wirtualnej).

Zdjęcia wykonane kamerą mają rozdzielczość 30 Mpix (f2.0), a wideo 3840 x 1920 pikseli. Gear 360 wyposażony został w małą nóżkę, którą można rozłożyć do pozycji statywu i wygodnie postawić urządzenie np. na stole.

W kamerze znajduje się wejście na kartę pamięci, oraz microUSB.

Samsung Gear 360Samsung Gear 360 Fot. J. Sosnowska Fot. J. Sosnowska

Gdy Gear 360 zostanie sparowany ze smartfonem, to w czasie rzeczywistym można mieć podgląd na to, jak obraz jest akurat rejestrowany przez kamerę. Zdjęcie lub film mogą zostać zachowane jako sferyczne (format, który wygodnie ogląda się na smartfonach), albo można przekonwertować je tak, żeby jak najlepiej wyświetlane było w goglach rzeczywistości wirtualnej. Pamiętajcie, że Samsung ma własne gogle VR. Ważne jest więc, żeby osoby które je kupią, miały na nich co oglądać.

Data premiery ani cena Gear 360 nie są na razie znane.

Jesteśmy w Barcelonie

Nasza redakcja jest obecna na targach Mobile World Congress - relacjonujemy je nie tylko na łamach tego portalu. Można oglądać nas na żywo na:

Więcej o: