Korzystasz z Androida? Microsoft stworzył właśnie aplikację, którą pokochasz

Firma z Redmond wypuściła właśnie jedną z najciekawszych klawiatur ekranowych dla smartfonów z Androidem. I nie chodzi wcale o przejęte przez Microsoft SwiftKey.

Microsoft szturmem wdziera się na rynek aplikacji mobilnych. W ostatnim czasie przejął m.in. takie aplikacje jak Wunderlist (lista zadań) czy też Sunrise (kalendarz), a ostatnio w ręce giganta z Redmond trafiła klawiatura systemowa SwiftKey, za zapłacił on - bagatela - 250 mln dolarów.

 

Teraz oddział Microsoft Garage, który zajmuje się tworzeniem eksperymentalnych aplikacji dla Androida, zaprezentował nową klawiaturę ekranową dla Androida. Hub Keyboard, bo taką nazwę nosi aplikacja, ma być jednak nie tylko zwykłą klawiaturą, ale i narzędziem, który ułatwi użytkownikowi nawigowanie po smartfonie.

W jaki sposób? Wszystko dzięki niewielkiemu paskowi narzędzi, który znajduje się w górnej części klawiatury. Oferuje on kilka przydatnych funkcji, których uruchomienie nie wymaga od nas przełączania się pomiędzy aplikacjami. Są to takie funkcje jak:

Aplikacja spodoba się przede wszystkim tym osobom, które aktywnie korzystają z pakietu Office 365. Hub Keyboard stanowi jego świetne uzupełnienie. Zresztą, jednym z głównym twórców klawiatury jest Steve Won, który wcześniej pracował jako projektant w zespole Microsoft Office

Póki co, w sklepie Google Play dostępna jest jedynie anglojęzyczna wersja aplikacji Hub Keyboard. Twórcy podkreślają , że intensywnie pracują nad rozwojem swojej klawiatury. Niewykluczone więc, że już wkrótce będzie ona dostępna dla polskich użytkowników smartfonów z Androidem.

Dostałeś smartfona z Androidem? 9 aplikacji, które musisz zainstalować

Google Play

Więcej o: