Korzystasz z Facebook Messengera i słuchasz muzyki? Pokochasz tę nową funkcję

Facebook coraz mocniej stawia na rozwój mobilnej aplikacji Messenger. Dziś, przez popularny komunikator możemy wysyłać znajomymi zdjęcia, załączniki czy też GIF-y, odbyć rozmowę wideo, a nawet rozegrać partię szachów. Do szeregu funkcji Messengera dołącza jeszcze jedna, związana z aplikacją Spotify.

Jeśli korzystasz z Facebook Messengera i aplikacji Spotify, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Od teraz możesz zintegrować ze sobą obydwie platformy i wysyłać znajomym z Messengera swoje ulubione piosenki znalezione na Spotify. Jak tego dokonać?

Czytaj też: Kosmiczny dysk SSD Samsunga wkrótce w sprzedaży. Za jedyne... 5 tys. dolarów

Wystarczy, że w czasie rozmowy prowadzonej na Messengerze, dotkniemy ikonę zaznaczoną na poniższym screenie. Następnie na liście dostępnych aplikacji należy odnaleźć Spotify i dotknąć przycisk "OTWÓRZ". Zostaniemy przeniesieni do aplikacji Spotify, gdzie będziemy mogli wybrać dowolną playlistę, album lub piosenkę i podzielić się nią z naszym rozmówcą.

Facebook MessengerFacebook Messenger Facebook Messenger Facebook Messenger

Niestety nowa funkcja ma obecnie jedną zasadniczą wadę. Aby podzielić się ze znajomym ulubioną piosenką, za każdym razem musimy przejść przez opisany przed chwilą proces, który nie jest zbyt intuicyjny. Miejmy nadzieję, że w przyszłości użytkownicy Messengera będą mogli umieścić skrót do Spotify bezpośrednio na pasku, który znajduje się tuż pod oknem rozmowy.

Więcej o: