Mamy tablet Acer Iconia Tab A500 z Androidem 3.0. Czego chcecie się o nim dowiedzieć?

Otrzymaliśmy do testów tablet Acera z Androidem 3.0, czyli już tą wersją, która powstała z myślą o dużych wyświetlaczach i mocniejszych procesorach.  Czego chcecie się o nim dowiedzieć?

Po kilku chwilach spędzonych z tabletem można stwierdzić, że decyzja o stworzeniu specjalnej "tabletowej" wersji Androida była strzałem w dziesiątkę. Honeycomb wygląda świetnie, jest intuicyjny i łatwy w obsłudze.

Jeśli chodzi o sam tablet Iconia Tab A500 , to ekran jest czuły na dotyk i szybko reaguje na gesty. Aplikacje uruchamiają się szybko i działają płynnie.

Mamy też jednak kilka "ale". Po zaledwie kilku chwilach spędzonych z tabletem są to zaledwie dwie uwagi, ale warto o nich wspomnieć. Wyświetlacz oprócz tego, że znakomicie reaguje na dotyk, to jest "mało barwny". Kolory wydają się być przytłumione i wyblakłe. To może być jednak tylko wrażenie. Ważniejsze jest to, że na Androida 3.0 wciąż nie ma szalonego wyboru aplikacji. Po szybkim szukaniu w Android Markecie stwierdzam, że muszę zadowolić się substytutami narzędzi, z których korzystam każdego dnia. Trudno.

W poniedziałek mamy otrzymać do testów Motorolę Xoom, także działającą pod kontrolą  Androida 3.0.

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące działania tabletu (zarówno wydajności jak i oprogramowania) - zadajcie je w komentarzach. Postaramy się odpowiedzieć podczas przeprowadzania testu.

Więcej o: