iPhone 5 trafi na rynek 16 sierpnia?

W Wielkiej Brytanii zaczęły pojawiać się ogłoszenia proponujące pracę dla "zaangażowanego sprzedawcy iPhone'ów", który miałby pracować od połowy sierpnia do końca października. Czy Apple niechcący odpowiedział na pytanie, kiedy mamy się spodziewać nowego iPhone'a?

W świecie Apple nowe iPhone'y pojawiają się regularnie w czerwcu każdego roku. Wyjątkiem jest iPhone 5, "spóźniony" wobec przewidywań już niemal o miesiąc.

Tymczasem, jak podaje serwis CNet , w Wielkiej Brytanii zaczęły pojawiać się ogłoszenia, w których poszukiwany jest sprzedawca iPhone'ów, który miałby pracować "w wyjątkowo gorącym okresie" od 16 sierpnia do 29 października. A przypomnijmy, że połowa sierpnia jest datą , na którą wskazują co bardziej zapaleni plotkarze, oczekujący premiery następnego modelu smartfona Apple.

Nowy aparat Apple'a ma, tradycyjnie, zaskoczyć wszystkich miłośników zupełnie wyjątkową, nie widzianą jeszcze nigdzie, obudową, prawie 3,7 calowej przekątnej wyświetlaczem, łącznością zbliżeniową NFC, oraz specyficzną formą gładzika zintegrowanego z frontem urządzenia.

Plotki mówią jednak także równolegle, że o ile nowy iPhone rzeczywiście zadebiutuje w tym roku, o tyle będzie to wyłącznie wzmocniona wersja modelu o numerze "4". W środku znaleźć by się miał, na przykład, nieco wydajniejszy procesor A5. Wygląd zewnętrzny urządzenia pozostałby natomiast taki sam jak słabszej wersji sprzed roku.

Więcej o: