Jadis Calliope

Jadis Calliope jest referencyjnym napędem CD typu toploader z charakterystycznym subchassis podpartym na czterech masywnych kolumnach.

Jadis Calliope ma na celu całkowitą ochronę płyty CD przed wibracjami pochodzącymi zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz urządzenia.

Toploader bazuje na sprawdzonym i znanym mechanizmie Philipsa CDM 12 PRO II zamontowanym w centralnej części płyty bazowej mechanizmu czytającego. Płytę CD umieszcza się na talerzyku nośnym wykonanym z metakrylu i dodatkowo nakłada krążek dociskający całą powierzchnię. Efektem takiego rozwiązania jest większa trwałość łożyska i silnika w porównaniu z innymi czytnikami dostępnymi obecnie na rynku.

Ponadto sposób ładowania od góry urządzenia i zastosowanie szczelnej zasuwki umożliwia osiągnięcie pełnego zaciemnienia, a przez to redukcję niepożądanych odbić światła lasera.

Nowością jest zastosowanie transmisji sygnału pomiędzy transportem a dedykowanym przetwornikiem JD1 MK4 o nazwie Jadis DIG SIGNAL.

Dostępne są trzy wersje bazowe: Gray, Inox, Blue stone.

Dane techniczne:

- Transport: Philips CDM 12 PRO II - Wyjścia: SPDIF, AES/EBU, ST, JADIS DIG SIGNAL - Pobór mocy: 65 W - Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 480 x 230 x 450 mm - Masa: 50 kg

Cena: 29 000 euro.

Więcej o: