Advance Acoustic EZY-80

W połowie lat 90. w ofercie Advance Acoustic można było znaleźć dwie miniwieże: RCD7 i RCD9. Po kilku latach firma wraca do tej tradycji, wprowadzając na rynek mini zestaw EZY-80.

Advance Acoustic EZY-80 składa się z dwóch osobnych segmentów, z których pierwszy zawiera końcówki mocy i sekcję zasilania, a drugi przedwzmacniacz, odtwarzacz CD i tuner. Producent pozostawił w "miniobudowie" analogowe wskaźniki wysterowania - charakterystyczny element dla wzmacniaczy Advance Acoustic.

Potwierdzają to 70-watowe końcówki mocy (8 Ohm) pracujące w klasie AB i zasilane z dużego toroidalnego transformatora. W pierwszym segmencie znajduje się również osobna sekcja zasilania przedwzmacniacza, odtwarzacza i tunera.

Drugi segment to stanowisko dowodzenia, z którego można sterować wszystkimi funkcjami systemu. Oprócz wspomnianego klasycznego odtwarzacza CD i tunera FM znajdziemy tam odbiornik Bluetooth apt-X kompatybilny z systemem AirBlue, pozwalający na bezprzewodowy przesył plików dźwiękowych z dowolnego smartphone'a, tabletu, iPoda czy komputera.

Advance Acoustic EZY-80 umożliwia też połączenie UPnP, które za pośrednictwem komputera PC lub Mac może komunikować system z serwerem NAS, zarówno w konfiguracji Wi-Fi, jak i Ethernet. Przedwzmacniacz oferuje dwa dodatkowe wejścia analogowe, wejście USB 2.0 oraz liniowe wejście stereo Mini Jack.

Niespotykaną właściwością Advance Acoustic EZY-80 są dwa wyjścia dla słuchawek - w obu rozmiarach standardowych wtyczek Jack. Dla ceniących potężniejsze brzmienia przewidziano podwójne wyjście dla subwoofera.

Advance Acoustic EZY-80 będzie w przyszłości także oferowany w komplecie z dwudrożnymi podstawkowymi kolumnami SPX 77.

Cena: 4 400 zł

Advance Acoustic Ezy80 m maxAdvance Acoustic Ezy80 m max fot. audio.com.pl

Więcej o: