Soundbar Yamaha YAS-201

Dźwięk przestrzenny, bezprzewodowy subwoofer ułatwiający rozstawienie sprzętu i funkcje jak UniVolume, Clear Voice oraz TV Remote Repeater - to wszystko w smukłym, eleganckim soundbarze Yamaha YAS-201.

Inżynierowie Yamahy opracowali nowy model systemu dźwiękowego dla kina domowego - YAS-201, składający się z eleganckiego soundbaru i bezprzewodowego aktywnego subwoofera. Najważniejszym walorem tego urządzenia jest niesamowity dźwięk przestrzenny.

Dzięki zastosowaniu technologii Air Surround Xtreme, niezależnie od wybranego źródła, do słuchacza dociera 7.1-kanałowe brzmienie o najwyższej jakości, pięknym odwzorowaniu i ogromnej szczegółowości. Bas jest głęboki, przy jednoczesnym zachowaniu czystości i siły niskich tonów.

Yamaha YAS-201 jest wyposażona jest m.in. w funkcję TV Remote Repeater. Dzięki niej sygnał przesyłany z pilota zdalnego sterowania trafia do telewizora nawet wtedy, gdy odbiornik podczerwieni zasłonięty jest przez przeszkodę. Kolejnymi udogodnieniami są Clear Voice oraz UniVolume.

Fot. Audio.com.pl

Pierwsza z technologii gwarantuje, że dialogi i wokale są idealnie słyszalne, druga zapewnia stały poziom głośności dźwięku, ograniczając nagłe skoki głośności pomiędzy programami TV a pojawiającymi się w przerwach reklamami.

Yamaha YAS-201 jest doskonałym rozwiązaniem także dla miłośników strumieniowania muzyki. Transmiter YIT-W12, dostępny jako opcjonalne wyposażenie, pozwala bezprzewodowo przesyłać materiał dźwiękowy np. z iPoda, iPhona, iPada oraz komputerów Mac i PC. Transmisja bezprzewodowa stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które zdecydują się zawiesić soundbar na ścianie i nie zamierzają korzystać z szafki pozwalającej ustawić na niej np. źródło dźwięku.

Fot. Audio.com.pl

Dane techniczne:

Pasmo przenoszenia: 35 Hz-20 kHz

Przedni głośnik YAS-CU201

- Maksymalna moc: 30 W x 2

- Rodzaj: zawieszenie akustyczne

- Przetwornik: dwa głośniki o średnicy 55 mm

- Gniazda: cyfrowe optyczne: 2

- Wymiary: (S x W x G): 886 x 98 x 121 mm (z podstawkami), 886 x 80 x 121 mm (bez podstawek)

- Waga: 3,1 kg

- Zużycie energii: 17 W

- Zużycie energii w trybie Standby: (mniej niż ) 2,2 W

Bezprzewodowy subwoofer NS-WSW40

- Moc maksymalna/moc dynamiczna: 50 W (5 ?, 100 Hz, 10% THD)/100 W

- Rodzaj: zaawansowany YST II z portem liniowym

- Przetwornik: głośnik niskotonowy o średnicy 160 mm

- Wymiary (S x W x G): 290 x 292 x 316 mm

- Waga: 8,3 kg

- Zużycie energii: 45 W

Soundbar Yamaha YAS-201 już jest w sprzedaży, dostępny w dwóch kolorach - białym i czarnym.

Cena: 1699 zł

Więcej o: