Co nowego u Panasonica?

Panasonic pokazuje swoje nowe produkty w Nicei. Czym będzie chciał zachęcić nas w roku 2013?

Więcej telewizorów

Przede wszystkim Panasonic stawia na nowe telewizory. W ofercie producenta znajdzie się 28 modeli LED oraz 12 świeżych plazm. Najwyżej na półkach będą stały LCD-eki WT60 i DT60, a w plazmach ma rządzić Smart VIERA ZT60.

Fot. PanasonicFot. Panasonic Panasonic ZT60 Panasonic ZT60

W informacjach dotyczących tych telewizorów na jednym z pierwszych miejsc stawiana jest jakość obrazu. Panasonic zawsze podkreślał ten aspekt swoich odbiorników i nie rezygnuje z tego.

Udoskonalona technologia panelu IPS firmy Panasonic zapewnia szersze kąty widzenia przy niemal zerowym pogorszeniu jakości obrazu

- pisze producent o swoich odbiornikach LCD, które w tegorocznej edycji będą podświetlane wyłącznie diodami LED.

Dzięki zastosowaniu nowego czerwonego fosforu udoskonalono odwzorowanie kolorów, a technologia Focused Field Drive (FFD) 3000 Hz pozwoliła uzyskać najwyższą ostrość ruchu nawet podczas wyjątkowo szybko rozgrywających się scen akcji

- dodaje Panasonic o plazmach.

Fot. PanasonicFot. Panasonic Panasonic DT60 Panasonic DT60

Prawda jest taka, że przeciętny użytkownik nie zauważy już zbyt wielkiej poprawy w stosunku do tego, co mieliśmy do tej pory. Specjaliści i fani idealnej jakości - zapewne tak. Szeroki odbiorca raczej skupi się na dodatkach.

I bardzo dobrze, bo na szczęście Panasonic zapomniał już na dobre o błędach z przeszłości i dzisiaj nie stawia już wyłącznie na jakość obrazu. Swoje panele uzupełnia ciekawymi "gadżetami", które być może nie są niezbędne do oglądania telewizji, ale sprawiają, że płaski ekran może stać się sercem domowego zestawu multimedialnego. Dla producenta to również szansa zrównania się, lub nawet przegonienia konkurencji, która też silnie promuje Smart TV.

Smart Viera

Co z tej działki u Panasonica?

- Ekran główny, z możliwością dostosowania jego zawartości do własnych potrzeb i oczekiwań.

- Chowana z tyłu telewizora kamera rozpoznająca twarz, co z kolei pozwala na automatyczne włączenie profilu konkretnego członka rodziny.

 

- Nowa wersja funkcji Swipe & Share pozwalająca na wymianę treści między sprzętem mobilnym (tablety, komórki itd.), a telewizorem. W dwie strony.

- Dotykowe piórko TY-TP10E (sprzedawane oddzielnie), które pozwala na używanie telewizora jako ekranu do rysowania, zapisywania wiadomości itp.

Fot. Panasonic Panasonic TouchPen

- Podwójny tuner HD, a więc możliwość oglądania dwóch różnych kanałów na telewizorze i tablecie, w tym samym czasie.

- Komunikacja głosowa. Podobnie jak w sprzęcie konkurencji , również u Panasonica będzie można wydawać komendy głosem. Telewizor ma rozpoznawać nie tylko wpisane do pamięci zwroty, ale i mowę swobodną. Nie wiadomo jednak jeszcze czy również po Polsku (przypuszczam, że póki co nie).

 

O większości z tych dodatków pisałem na moim blogu jeszcze przed prezentacją w Nicei . Jeśli odnosicie wrażenie, że część z nich (np. komendy głosowe, kamery itp.) jest bardzo podobna do tego czym nęci nas Samsung, to macie absolutną rację. Pewne rozwiązania, które prezentowaliśmy niedawno po Samsung Forum 2013 , znajdą się również w sprzęcie z Japonii.

Home Audio Video

Trochę nowinek pojawi się również w kategorii Home Audio video. Będą to między innymi:

- Nowe zestawy hi-fi z serii PMX - modele SC-PMX9 i SC-PMX7 z głośnikami trójdrożnymi, głośnikami wysokotonowymi i systemem w pełni cyfrowego wzmacniacza.

- Sześć nowych urządzeń audio, w tym modele z serii HC, na którą składają się modele SC-HC58, SC-HC38 i SC-HC28, oraz nowa seria NE (Network Era) która obejmuje modele SC-NE1, SC-NE3 i SC-NE5.

Fot. PanasonicFot. Panasonic Panasonic NE1 Panasonic NE1

- Nowa linia stylowych soundbarów.

- Osiem nowych zestawów kina domowego FULL HD 3D Blu-ray Disc: SC-BTT880, SC-BTT560, SC-BTT500, SC-BTT460, SC-BTT400, SC-BTT230, SC?BTT200 oraz SC-BTT100.

- Linia odtwarzaczy dysków Blu-ray Disc, która zostanie wprowadzona na rynek europejski.  W jej skład wchodzą dwa nowe modele Full HD 3D - DMP-BDT330, DMP-BDT230 - oraz odtwarzacz dysków Blu-ray Disc 2D -DMP-BD79.

- Projektor kina domowego Full HD 3D PT-AT6000E, który podobno ma zapewnić kinową jakość obrazu 3D.

- Nowe nagrywarki Blu-ray i nagrywarki z dyskami twardymi.

Fot. PanasonicFot. Panasonic Panasonic PMX9 Panasonic PMX9

Szklane oko

Japońska firma ma też kilka nowinek dla fanów rejestrowania obrazu. Będą to zarówno kamery tradycyjnej wielkości, jak i modele kieszonkowe.

- Kamera do zadań specjalnych HX-A100 zapewniająca użytkownikowi swobodę rąk oraz umożliwiająca łatwe rejestrowanie i udostępnianie nagrań.

- Odporne kamery wideo dla aktywnych - HX-WA30 i HX-WA3. Znany kształt i funkcje (wodoodporna i wstrząsoodporna obudowa, obracany ekran, zoom optyczny i nagrywanie w Full HD).

- Sześć nowych kamer wideo Full HD - HC-X920, HC-V720, HC-V520, HC-V510, HC-V210 i HC-V110.

Fot. PanasonicFot. Panasonic Kamery Panasonica Kamery Panasonica

Piękno w cenie

Panasonic chce również działać silnie w sektorze urody. Możemy więc spodziewać się nowych modeli golarek Milano, bezprzewodowego trymera ER-GS60 i kilku serii depilatorów dla pań.

Cztery zaawansowane modele z serii ES-ED gwarantują superszybką i skuteczną depilację. We wszystkich depilatorach z tej serii zastosowano nowy Pivot System firmy Panasonic. Elastyczna głowica pracująca w zakresie 60° zmniejsza odstęp pomiędzy skórą a depilatorem, dzięki czemu wszystkie 48 pęset wchodzi w pełny kontakt z obszarem docelowym, bez względu na sposób trzymania urządzenia. Zwiększa to wygodę depilacji i gwarantuje nienaganne efekty za każdym razem. Podwójny dysk z pęsetami szybko usuwa włoski, a bardzo jasne oświetlenie LED pozwala dostrzec wszelkie pozostałości

- chwali się Panasonic.

Fot. PanasonicFot. Panasonic Panasonic ED90 Beauty Panasonic ED90

Ulubiony kolor - zielony

Na Panasonic Convention 2013 producent kontynuuje również komunikację swojego celu bycia najbardziej przyjaznym środowisku producentem na rynku. Tym razem firma podkreśla swoją współpracę z producentami takimi jak Ford, Audio czy Volkswagen, zapewniając im wydajne akumulatory dla elektrycznych samochodów. Rozwiązania dla domu i firm, to panele słoneczne, pompy ciepła, nowe generacje świetlówek LED, a także sprzęt AGD z wysokimi klasami energetycznymi A++.

 

Tyle nowinek Panasonica w roku 2013.

Szymon Adamus

Więcej o: