Telewizor zwiń w rulon i włóż do kieszeni - to jest dopiero wynalazek

Wydaje się wam, że zwijane w rulon ekrany HD to odległa przyszłość? Czas zmienić zdanie, bo LG właśnie pokazało swój nowy produkt.

To piękna wizja - jesteśmy na spotkaniu ze znajomymi, wyjmujemy z torby ciasno zwinięty rulon i rozkładamy go na stole. To nasz monitor, który mamy zawsze przy sobie i teraz pokażemy na nim nasze zdjęcia z wakacji. Pewnie kiedyś widzieliście coś podobnego na filmach, teraz jednak stało się to rzeczywistością.

LG zaprezentowało swoje zwijane, przezroczyste ekrany OLED. Przedstawiony prototyp ma przekątną 18" i rozdzielczość 1200x810, czyli z grubsza tyle, co telewizory HD Ready. Taki wyświetlacz jest bardzo elastyczny i można go zwinąć w rulon o średnicy 3 cm.

Fot. LG

Taką elastyczność uzyskano przez zbudowanie tylnej ścianki panelu nie z plastiku, lecz z cienkiej warstwy poliamidów, elastycznych polimerów.

Szef działu badań i rozwoju LG, In-Byung Kang, powiedział, że jest przekonany, iż firma do 2017 będzie produkowała zwijane, przezroczyste ekrany OLED o przekątnej 60" i w rozdzielczości Ultra HD .

Przyszłość zapowiada się bardzo... futurystycznie.

Więcej o: