IFA 2015: widzieliśmy telewizor LG cienki jak kartka papieru

LG stawia na OLED - to wiadomo od dawna. Produkcja telewizorów OLED tego producenta ruszyła pełną parą na skalę masową. Ale LG zaprezentowało nam tu na IFA 2015 także ekrany, które możemy mieć w domach w przyszłości.

OLED ma kilka nieprawdopodobnych zalet - wyświetla doskonałą czerń i może być cienki jak kartka papieru. LG na IFA 2015 pokazało prototyp urządzenia, które do tej pory prezentowane było wyłącznie w Korei. Jest to telewizor, który ma zaledwie 0,97 milimetra grubości i waży niecałe 2 kg. Można go powiesić na ścianie na magnesach.

Oprócz tego pokazano OLED dwustronny - obraz można oglądać i z przodu i z tyłu telewizora. Do tego jest on cienki jak moneta.

Prezes LG, którego przemówienie oficjalnie otwierało targi IFA 2015, dużo mówił o zastosowaniach OLED. Takie wyświetlacze stosowane są nie tylko w telewizorach, ale także w smartwatchach. LG chce, żeby to OLED był w przyszłości każdym naszym ekranem. Czy tak będzie - być może. Na razie technologia produkowania OLED-ów jest bardzo droga, co wpływa na ostateczny koszt produktów. Ceny co prawda spadają, ale wciąż OLED jest droższy od topowych telewizorów produkowanych w innych technologiach.

Więcej o: