Toshiba i Yamaha oficjalnie razem

Na Toshiba World 2011 słyszeliśmy zapowiedzi współpracy firmy Toshiba z Yamahą. Teraz japoński producent przysyła potwierdzenie tych wiadomości.

Póki co nie ma żadnych konkretnych informacji dotyczących sprzętu, ale na rzymskiej konferencji prasowej powiedziano mi, że współpraca dwóch firm może zaowocować produkcją telewizorów z głośnikami Yamahy . Jeszcze nie w tym roku, ale być może w 2012. Póki co mamy zapewnienia o owocnej przyszłości.

Toshiba i Yamaha jako firmy stawiające sobie za cel zapewnienie konsumentom realistycznych wrażeń w kinie  domowym idealnie się uzupełniają. Aby osiągnąć zamierzony cel, Toshiba wnosi swoje doświadczenie  w tworzeniu obrazu najwyższej klasy podczas gry Yamaha zapewnia ekspercką wiedzę w zakresie reprodukcji dźwięku.

Powiedział Sascha Lange, kierownik marketingu produktów wideo Toshiba Europe. Z kolei przedstawiciel Yamahy (Ryo Kasai) zapewniał o idealnym brzmieniu filmów z DVD i Blu-ray oglądanych na panelach Toshiby. Póki co to tyle.

Toshiba i yamaha logoToshiba i yamaha logo 

Firmy chwalą się jeszcze połączeniem działań promocyjnych. Wspólnie będą organizowały szkolenia i materiały marketingowe, informowały konsumentów o zaletach płynących z użytkowania produktów obu firm i generalnie reklamowały siebie nawzajem w Europie.

Czy wyniknie z tego coś bardziej konkretnego? Zapewne tak. Póki co nie wiadomo jednak za bardzo co.

Źródło: Toshiba

Szymon Adamus

Więcej o: