Olimpiada w Londynie i Euro 2012 zwiększą sprzedaż telewizorów 3D

Letnia Olimpiada 2012 w Londynie rozpocznie się 27 lipca 2012. Euro 2012 rusza w Polsce i na Ukrainie 8 czerwca. Według firmy LG obydwa wydarzenia wpłyną znakomicie na sprzedaż telewizorów 3D.

LG przeprowadziło badanie na 2000 respondentach . Pierwszy wniosek był klarowny, ponad połowa nich powiedziała, że następny telewizor, który kupią, będzie wspierał technologię 3D. Nadchodzące wydarzenia sportowe mają to przyspieszyć. Według LG Olimpiada w Londynie zachęciła 37% badanych widzów do kupna panelu trójwymiarowego. Kolejne 25% ma brać pod uwagę nowy zakup ze względu na Euro 2012 .

Z innych, ciekawych wyników warto wspomnieć o ostatniej ekranizacji przygód Harrego Pottera. W badaniu LG respondenci stwierdzili, że "Harry Potter i insygnia śmierci: część 2" będzie ich zdaniem najpopularniejszym filmem 3D w tym roku. Uważa tak 65% osób biorących udział w badaniu.

Oczywiście należy pamiętać, że LG dopiero co pokazało nową serię paneli trójwymiarowych Cinema 3D, więc firmie zależy na promocji trójwymiaru. Mimo to sport zawsze znakomicie wpływa na popularyzację nowinek technicznych. Obyśmy tylko doczekali się jakichś transmisji w 3D.

Źródło: WhatHiFi

Szymon Adamus

Więcej o: