Kolorowy e-ink firmy Ricoh

Na targach SID 2011 firma Ricoh pochwaliła się nowym ekranem bazującym na elektronicznym atramencie. Producent zapowiada więcej koloru i lepszą jasność.

Ekran firmy Ricoh jest pod wieloma względami identyczny z tymi, które znamy z dzisiejszych rozwiązań. Posiadacze czytnika e-booków Kindle wiedzą o co chodzi - obraz przypominający papierowy druk, brak zużycia prądu po wczytaniu strony i brak podświetlania, a więc z jednej strony uzależnienie od zewnętrznego źródła światła, ale z drugiej mniejsze zużycie energii i obraz bardziej przyjazny dla naszych oczu.

Amazon KindleAmazon Kindle Fot. Amazon

Wszystko to znajduje się też w projekcie Ricoh. Oprócz tego producent zapowiada czterokrotnie więcej kolorów niż w istniejących już systemach i 2,5 raza lepsze odbijanie światła, a więc wyraźniej widoczny tekst i obrazki.

Walka o pierwsze miejsce w tej grze, jest warta niejednej świeczki. Według danych producenta, rynek elektronicznego papieru będzie się szybko rozwijał.

Obecnie co roku sprzedaje się na świecie około 6,6 miliona urządzeń z czarno-białymi ekranami tego typu, a sprzedaż ma wzrosnąć do 11 milionów w tym roku. Rynek kolorowego, elektronicznego papieru będzie się szybko rozwijał dzięki nowym technologiom poszerzającym możliwości zastosowania.

czytamy w oficjalnej informacji firmy Ricoh.

Póki co nie ma konkretów dotyczących wykorzystania kolorowego wyświetlacza firmy w konkretnych urządzeniach.

Źródło: SlashGear

Szymon Adamus

Więcej o: