Amerykanie kochają telewizory i odtwarzacze Blu-ray

Kryzys kryzysem, ale wygląda na to, że zainteresowanie Amerykanów nowym sprzętem nie maleje. Telewizory HD i odtwarzacze Blu-ray są jednymi z najbardziej pożądanych produktów w USA.

Firma ABI Research przepytała 2024 klientów w Stanach Zjednoczonych sprawdzając ich preferencje zakupowe. Wspomniane dwa produkty okazały się najbardziej smacznymi kąskami. 24 procent respondentów zdeklarowało, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy zamierza kupić telewizor HD. 17 procent powiedziało to samo o odtwarzaczu Blu-ray. To o tyle ciekawe, że ponad połowa z tych samych ludzi (60 procent) posiada już telewizor HD. Powodem tak wysokich wyników paneli HD jest jednak nie tylko zainteresowanie wysoką rozdzielczością, ale również oferta rynkowa.

Konsument zmieniający telewizor nie ma dzisiaj zbyt dużego wyboru. Musi kupić odbiornik HD nawet jeśli nie jest zainteresowany oglądaniem treści w wysokich rozdzielczościach. Ceny odbiorników HD spadły i wiele domostw wymienia teraz swoje drugie i trzecie telewizory

- powiedział Michael Inouye, starszy analityk ABI Research.

Innym silnie pożądanym produktem w USA są konsole do gier. Ich wynik to 16 procent.

Źródło: CDRinfo , Fot. na licencji CC blakespot/Flickr

Szymon Adamus

Więcej o: