Primare I22 / CD22

Firma Primare przygotowała na lato nowe urządzenia z najpopularniejszej serii 20. Primare I22 - wzmacniacz zintegrowany zastępujący model I21 oraz odtwarzacz płyt CD Primare CD22 zastępujący model CD21.

Wzmacniacz zintegrowany Primare I22 bazuje na module UFPD - są to bardzo szybkie wzmacniacze impulsowe pracujące w klasie D. Wzmacniacze te stosowane są już w modelu I32 oraz wzmacniaczu wielokanałowym A30.7. Moduły zastosowane w I22 cechują się mocą 80W na kanał przy obciążeniu 8Ohm oraz mocą 160W na kanał przy obciążeniu 4 Ohm.

Wzmacniacz Primare I22 ma opcjonalną kartę DAC, która pozwala na odtwarzanie sygnału cyfrowego dostarczanego z komputera lub innego źródła cyfrowego. Karta ta ma wejście USB, koaksjalne oraz optyczne, a jej specjalna konstrukcja eliminuje zjawisko jittera z wszystkich wejść.

Odtwarzacz Primare CD22 pozwala na odtwarzanie płyt CD oraz plików MP3 i WMA zapisanych na pendrive. W porównaniu do CD21 nowy odtwarzacz cechuje się zastosowaniem pięciosekundowego bufora danych.

W odtwarzaczu zastosowano znane i cenione przetworniki firmy Burr-Brown PCM1792. Konstrukcja modułu analogowego nie zawiera kondensatorów w torze sygnału. Urządzenie jest zasilane z transformatora typu R-Core.

Oba urządzenia pojawią się na rynku na przełomie lipca-sierpnia. Cena Primare I22 w wersji podstawowej wynosi 4 990 zł, wersja z kartą DAC kosztuje 6 490 zł. Odtwarzacz Primare CD22 kosztuje zaś 4 990 zł.

Więcej o: