Łatwiejsza codzienność ze sztuczną inteligencją?

Skupienie się na wykonywaniu konkretnych zadań, dobra organizacja pracy, sumienność - to cechy wzorowego pracownika. Każdy z nas chciałby takim być, jednak pokus, które rozpraszają naszą uwagę każdego dnia jest zbyt wiele.
embed

Ciekawe teksty, ciągle dodawane zdjęcia, czy intrygujące filmiki ? dobrze wiemy jak dużo pochłaniają czasu. Zarówno przedsiębiorcy jak i pracownicy często zastanawiają się co należy zrobić, aby lepiej wykorzystać czas. Powstaje oprogramowanie, które może nam pomóc.

Sztuczna inteligencja wspiera nas podczas wykonywania obowiązków

Na pomysł wsparcia przedsiębiorstwa przez sztuczną inteligencję wpadła polska firma LOG Systems, która na co dzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Zapewne dla większości nie jest niczym odkrywczym to, że przedsiębiorca płacąc pracownikowi będzie wymagał tego, aby wszystkie powierzone zadania były sumiennie wykonywane. Zaowocować to może rozwojem firmy ? to także rzecz oczywista. Ciężko jednak wyobrazić sobie szefa stojącego za nami i patrzącego nam w monitor ? w takich warunkach trudno by było nam pracować. A co z pracą zdalną, która staje się coraz popularniejsza? Stosowanie oprogramowania, które po cichu szpieguje pracownika również sprawia, że atmosfera jest napięta, a nasza efektywność niestety spada.

Wspomniana wcześniej firma zajęła się tym bardzo powszechnym problemem. Stworzyła bardzo pomocne oprogramowanie. Dzięki niemu możemy sprawdzić jak dużo czasu marnowaliśmy na przeglądanie portali społecznościowych, czy innych ?ciekawostek?, które powodują, że priorytetowe zadania schodzą na drugi plan. Co ciekawe, można uznać, że LOG Global Edition jest wsparciem naszego szefa. Oprogramowanie rozdziela obowiązki, przypomina o kluczowych sprawach, wspiera całą firmę. Dzięki temu część zadań, które dotychczas należały do menadżerów przejąć może sztuczna inteligencja, a oni będą mieli więcej czasu na kluczowe projekty. Człowiek jest tylko człowiekiem i niestety może zapominać o wielu rzeczach. To właśnie po to tworzone jest tego typu oprogramowanie. LOG Global Edition to bardzo zaawansowana aplikacja, która pomoże pracownikowi w planowaniu poszczególnych zadań danego dnia. To taki bardzo rozbudowany kalendarz, który informuje o nadchodzących obowiązkach i o tym w jakim czasie powinniśmy zakończyć obecne zadanie. Jego wyjątkowość polega na tym, że zawiera reguły automatycznie przydzielające zadania konkretnym pracownikom wraz z czasem ich realizacji. Co ważne, wykonawca nie może we własnym zakresie zmienić czasu wyznaczonego przez system. Jeśli tworzenie raportu dla klienta zajmuje nam trzy godziny to właśnie w tym czasie powinniśmy zakończyć to zadanie. W przypadku prowadzenia dużych projektów w które zaangażowane jest wiele osób, przełożony bezzwłocznie otrzyma informację, że jeden etap nie został skończony terminowo, a co się z tym wiąże cały projekt może zostać opóźniony i mogą wzrosnąć koszty jego realizacji.

Zdarza się nam marnować czas w pracy i dobrze o tym wiemy.

Co ciekawe, sami przyznajemy się do marnowania czasu w pracy. Według danych przygotowanych przez serwis salary.com aż 89 procent pracowników potwierdza, że surfuje w Internecie, przegląda portale społecznościowe.

- Nowoczesne oprogramowanie coraz częściej wykorzystuje sztuczną inteligencję nie tylko do kontaktów z klientami, lecz także kontroli pracowników. Nie mam wątpliwości, że pracodawcy będą coraz częściej sięgać po tego typu narzędzia. Tym bardziej, że koszty jakie ponosi pracodawca z tytułu nieefektywnego czasu pracy mogą wynosić nawet kilka tysięcy dolarów na pracownika rocznie. - mówi Grzegorz Filarowski, CEO LOG Systems .

Zdawaliście sobie z tego sprawę? Zapewne większość z nas tak, jednak zdarza się, że patrzymy na to z przymrużeniem oka. Szef się nie dowie, my trochę pokombinujmy i jakoś to będzie. LOG Global Edition pozwoliłby na uniknięcie tego problemu. Nie chodzi tu o dokładne sprawdzanie każdego pracownika oraz rozliczanie go z tego, czy dany dzień został w stu procentach wykorzystany na pracę. Dobrze wiemy, że najefektywniej pracuje ta osoba, która lubi swoje środowisko pracy. Dzięki temu, że przedsiębiorstwo korzystałoby z rozwiązania firmy LOG Systems podświadomie wiedzielibyśmy, że złe wykorzystywanie czasu pracy niekorzystnie wpływałoby na relacje pomiędzy szefem a pracownikiem. Z tego typu problemów rodzi się zła atmosfera w pracy, częste spięcia i problemy, które ostatecznie mogą doprowadzić do zakończenia współpracy. Dlatego lepiej korzystać z oprogramowania, które pomoże nam bardzie produktywnie wykorzystać czas w pracy. Podobnie jak robi wielu z nas podczas uprawiania sportu czy ćwiczeń fitnes. Chcemy osiągnąć lepsze wyniki, więc wspomagamy się różnymi urządzeniami i oprogramowaniem. 

Quo Vadis nowa technologio

Jak widać sztuczna inteligencja mocno pomaga w usprawnieniu przepływu informacji w przedsiębiorstwie. Nie chodzi tu o kontrolowanie pracownika pod względem jego wydajności, a o precyzyjne panowanie nad realizacją projektów, ich czasem oraz kosztami. W tym konkretnym przypadku chodzi o oprogramowanie, które automatyzuje wszystkie procesy w firmie dotyczące zarówno właściciela jak i pracowników. W jaką stronę będzie zmierzał świat nowych technologii, czas pokarze. Postęp w informatyce jest tak szybki, że trudno przewidzieć, co za pół roku zaprezentują firmy tworzące sztuczną inteligencję. My powinniśmy wykorzystywać świadomie rozwiązania, które mogą pomóc nam w realizacji naszych celów dla własnych korzyści.