Małe jest piękne i wydajne....

Pierwsza na rynku ministacja robocza - HP Z2 Mini oferuje moc serwera w obudowie 5,8 cm na 21,5 cm.
embed

Koniec z huczącymi, energochłonnymi maszynami. Firma HP Inc. zaprezentowała pierwszą na świecie ministację roboczą przeznaczoną dla użytkowników oprogramowania CAD i przedstawicieli branż wymagających dużej mocy obliczeniowej. Stylowo zaprojektowana, nowa  HP Z2 Mini Workstation zapewnia przełomową moc i wszechstronność, a przy wielkości zaledwie 2,3? (5,8 cm) jest o 90% mniejsza od tradycyjnych stacji roboczych klasy biznesowej typu tower2 .

Sprzęt serii Z firmy HP stał się standardem branżowym dla klientów wymagających stacji roboczych o pełnej wydajności. Opierając się na sukcesie HP Z240 SFF, HP Z2 Mini jest dwa razy mocniejsza niż jakikolwiek mini PC dostępny dziś na rynku3 i od razu po rozpakowaniu umożliwia obsługę sześciu wyświetlaczy. HP Z2 Mini została zaprojektowana dla użytkowników CAD poszukujących niezawodnego i wydajnego sprzętu o mniejszych wymiarach, zaprojektowanego bez kompromisów w zakresie akustyki.

Zaawansowana technologia jest niezbędna przy projektowaniu najbardziej skomplikowanych technicznie form architektonicznych - mówi Daniel Libeskind, światowej sławy architekt i założyciel Studio Libeskind. W ostatnich latach prędkość, z jaką tworzymy, oraz złożoność projektów zintensyfikowały się, a urządzenia takie jak stacje robocze HP, pomagają nam szybko wprowadzać wizje projektantów w życie.

Niższa niż filiżanka espresso

Nowa stacja robocza HP Z2 Mini jest niższa niż filiżanka espresso, lecz umożliwia zaprojektowanie wszystkiego, od najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych po domy i biura. Jest wyposażona w procesory następnej generacji Intel? Xeon?5 , profesjonalną kartę graficzną NVIDIA? oraz umożliwia skorzystanie z HP Z Turbo Drive umozliwiającego szybką obsługę dużych plików.

HP Z2 Mini - przyszłość stacji roboczych

Przestrzeń w miejscach pracy staje się coraz bardziej ograniczona, rośnie zatem zapotrzebowanie na mniejsze stacje robocze, takie jak HP Z2 Mini. Jej niezwykle kompaktowa forma przypomina bardziej superkomputer przyszłości, niż dzisiejsze komputery. Ośmiokątna forma HP Z2 Mini sprawia, że jest to najbardziej niepowtarzalnie zaprojektowana stacja w 35-letniej historii stacji roboczych firmy HP. Produkt posiada DNA firmy HP, w tym obszerną certyfikację ISV oraz 368 tys. godzin testów jakościowych.

Ultrakompaktowa i estetyczna stacja robocza zapewnia użytkownikom dużą wszechstronność: montaż na lub pod biurkiem, za wyświetlaczem HP Z lub na ścianie6 . Inżynierowie HP stworzyli specjalnie zaprojektowane wentylatory i system chłodzenia umożliwiający bardzo cichą pracę (o 63% ciszej niż Mini PC klasy biznesowej firmy HP) dla klientów, którzy potrzebują kluczowej niezawodności. Budowa i rozwiązania inżynieryjne HP Z2 Mini zmienią sposób myślenia o stacjach roboczych i stanowiskach pracy.

Ceny i dostępność 7 :

Rozpoczęcie sprzedaży stacji roboczej HP Z2 Mini planowane jest w regionie EMEA w grudniu, przewidywana cena to od 850 euro.