Nadchodzi Intel Core 7. generacji

Wzrost produktywności, szybkości i bezpieczeństwa - to tylko niektóre zalety najbardziej zaawansowanych procesorów firmy Intel przeznaczonych dla komputerów PC.
embed

Dostępnych jest już ponad 40 nowych, wydajnych procesorów Intel Core siódmej generacji i Intel? Xeon? opartych na technologii 14 nm+ firmy Intel, które zostały zastosowane w najnowocześniejszych laptopach i komputerach biurkowych. Procesory pojawiły się tuż przed targami CES 2017.

Oto niektóre obszary  w których nowe procesory Intel Core będą mogły zademonstrować swoje zalety dzięki zastosowanym nowym rozwiązaniom i funkcjom:

Wzrost wydajności i niezawodności

Wzrost wydajności nowych procesorów wyraża się liczbami dwucyfrowymi: to nawet 20% w przypadku laptopów gamingowych,2 i 25% w przypadku komputerów stacjonarnych,3 . Jeśli chodzi o odtwarzanie materiałów w rozdzielczości 4K i filmów 360°, użytkownicy mogą oczekiwać wzrostu szybkości działania nawet o 65% w przypadku notebooków1,4 i o 35% w przypadku komputerów biurkowych1,5 .

Procesory Intel? Core? vPro? przez ponad dziesięć lat wyznaczały standard komercyjnych systemów obliczeniowych. Dzięki najnowszym procesorom Intel Core vPro siódmej generacji właściciele firm i dyrektorzy działów IT mogą zaoferować pracownikom nowe komputery z bateriami o żywotności nawet do 10 godzin, umożliwiające zwiększenie produktywności o 65% w porównaniu z pięcioletnimi komputerami PC1,6 . Wielu młodych ludzi przy wyborze miejsca pracy kieruje się obecnie kwestiami technologicznymi8 . Nowe urządzenia 2w1 i All-in-One wyposażone w procesory Intel Core siódmej generacji z pewnością zaspokoją ich potrzeby.

Poprawa bezpieczeństwa 7

Procesory Intel Core siódmej generacji i procesory Intel Xeon pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo systemu dzięki nowoczesnym mechanizmom wspomaganym sprzętowo oraz wbudowanej funkcji uwierzytelniania dwuskładnikowego. Użytkownicy indywidualni nie będą już musieli zapamiętywać i wpisywać haseł. Możliwa stanie się także realizacja bezpiecznych płatności weryfikowanych za pomocą odcisku palca. Przedsiębiorstwa, w których stosowane są nowe procesory Intel Core vPro oraz procesory Intel Core przeznaczone dla firm9 , mogą skorzystać z technologii Intel? Authenticate7 , wspomaganego sprzętowo rozwiązania do uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Intel Authenticate weryfikuje tożsamość użytkownika, korzystając z wielu elementów uwierzytelniających, takich jak PIN, sygnał Bluetooth z telefonu użytkownika czy identyfikator biometryczny (np. odcisk palca). Logowanie do systemu staje się procesem dosłownie milion razy bezpieczniejszym10 . Planowane jest także zintegrowanie rozwiązań Windows* Hello i Intel Authenticate w ramach jednolitego mechanizmu obsługi użytkownika.

Filmy w rozdzielczości 4K UHD

Dzięki nowemu silnikowi obsługi multimediów, dostępnemu we wszystkich procesorach Intel Core siódmej generacji, po raz pierwszy staje się możliwa transmisja filmów i programów telewizyjnych w rozdzielczości 4K UHD7 z serwisów takich jak Netflix* na komputery osobiste. Oznacza to, że seriale cieszące się uznaniem widzów i krytyków, takie jak The Crown czy Stranger Things , można będzie teraz obejrzeć w domu lub w podróży w doskonałej rozdzielczości 4K na własnym komputerze wyposażonym w procesor Intel Core siódmej generacji. Ponieważ na rynku dostawców treści premium w 2017 roku pojawią się także inne firmy, np. Sony* Pictures ULTRA, FandangoNOW* oraz iQiyi*, komputery z procesorami siódmej generacji zmienią się w prawdziwe ekrany kinowe o rozdzielczości 4K.

Rzeczywistość wirtualna i gry

Rynek gier i systemów rzeczywistości wirtualnej rozwija się w niesamowitym tempie, dlatego potrzeba uzyskania odpowiedniej mocy obliczeniowej staje się wyjątkowo istotna. W zastosowaniach tego rodzaju procesory nie tylko dostarczają niezbędnej mocy obliczeniowej do odtwarzania gier, ale odpowiadają również za wsparcie kluczowych funkcji, takich jak fizyka gry czy zapewnianie trwałości obiektów w niej. Dzięki tym technikom poszczególne obiekty wyglądają i zachowują się w bardziej realistyczny sposób, pozwalając użytkownikom całkowicie zanurzyć się w stworzonym świecie. Intel potrafi połączyć rzeczywistość ze światem wirtualnym. Ponadto, nowy procesor graficzny Intel? Iris? Plus instalowany w laptopach7 pozwala uruchamiać w gry takie jak Overwatch * w rozdzielczości Full HD.

Rozbudowane funkcje tworzenia treści

Twórcy treści multimedialnych zyskają nowe możliwości zarówno jeśli chodzi o wykorzystanie potencjału kreatywnego, jak i produktywność. Procesory Intel Core siódmej generacji ze zintegrowanymi procesorami graficznymi Intel? HD7 i Intel? Iris Plus7 umożliwiają tworzenie, łączenie i udostępnianie sferycznych filmów na laptopie w rozdzielczości 4K UHD oraz jednoczesną transmisję i wyświetlanie dwóch obrazów w rozdzielczości 4K oraz obsługę szybkiego zapisu za pośrednictwem jednego portu w standardzie Thunderbolt? 3.

Najnowsze procesory Intel Core realizują potrzeby wszystkich potencjalnych odbiorców, zarówno użytkowników biznesowych, zainteresowanych głównie łatwością zarządzania, bezpieczeństwem i mechanizmami uwierzytelniania, jak i entuzjastów gier, którzy chcą uzyskać optymalną konfigurację sprzętu i atrakcyjny system rzeczywistości wirtualnej. Zadowoleni będą także miłośnicy filmów, którzy będą mogli  je obejrzeć w dowolnym miejscu, w rozdzielczości 4K UHD, a także specjaliści poszukujący wydajnej i niezawodnej przenośnej stacji roboczej.