Canon PIXMA G4400: urządzenie 4 w 1

Obok Epsona Canon zdecydował się wprowadzićna rynek Drukarkę z systemem stałego zasilania w atrament (CISS; Continuous Ink Supply System), który pozwala na wydruk dużych ilości dokumentów przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z zakupem materiałów eksploatacyjnych.
embed

Jest to produkt stworzony z myślą o użytkownikach domowych lub małych biurach. Na jednym zestawie pojemników z atramentem można wydrukować do 7000 stron w kolorze i do 6000 w czerni i bieli[1], co przekłada się na niski koszt wydruku strony. Nowe urządzenie oferuje także wysoką jakość wydruków. Czarny atrament pigmentowy sprawia, że tekst jest wyrazisty, a kolorowe atramenty barwnikowe odpowiadają za żywe kolory na dokumentach i zdjęciach.

PIXMA G4400 została wyposażona w automatyczny podajnik dokumentów na 20 arkuszy,  który ułatwia i przyspiesza skanowanie, faksowanie oraz kopiowanie dokumentów.

Tanie i szybkie drukowanie, wysoka jakość

PIXMA G4400 posiada system głowicy drukującej FINE, który odpowiada za szybkość pracy oraz wysoką jakość. Zastosowano także technologię, która blokuje dostęp powietrza do pojemników podających atrament, co gwarantuje niezawodność podczas druku większych ilości dokumentów.

Wydruki wyróżniają się wysoką szczegółowością i płynnymi przejściami kolorów, co ma szczególne znaczenie w przypadku drukowania barwnych grafik czy zdjęć bez obramowania w formacie 10x15 cm, czy kwadratowych odbitek 13x13 cm.

Dzięki temu, że pojemniki na atrament zostały zintegrowane z urządzeniem i umieszczone z przodu, na bieżąco można monitorować poziom tuszu.  Specjalnie zaprojektowane buteleczki z atramentem ułatwiają szybkie uzupełnianie, gdy jest to konieczne. PIXMA G4400 została wyposażona w wyświetlacz LCD, który uławia obsługę, pozwala skonfigurować opcje łączności, a także informuje czy atrament został uzupełniony poprawnie. 

Opcje łączności

PIXMA G4400 została wyposażona w łączność Wi-Fi ze wsparciem dla Apple Airprint?, Mopria dla Android?, Windows 10 Mobile?. Do bezprzewodowego drukowania z urządzeń mobilnych można także wykorzystać aplikację Canon PRINT dla systemów iOS i Android. Co więcej, zeskanowane dokumenty można przesyłać bezpośrednio do połączonego urządzenia.

Za pośrednictwem chmury i aplikacji Canon PRINT dokumenty i zdjęcia można drukować z dowolnego miejsca. Nowa PIXMA pozawala także na zdalne drukowanie z popularnych serwisów, takich jak Instagram?, Google Drive?, Facebook?, Dropbox? i innych.

Więcej kreatywności

PIXMA G4400 jest kompatybilna z programem Canon Easy-PhotoPrint+. Oprogramowanie dostępne jest z poziomu tabletów lub przeglądarki internetowej i pozwala edytować zdjęcia przed wydrukiem, a także skorzystać z szablonów, takich jak np. kalendarze czy pocztówki. Urządzenie oferuje oprogramowanie Canon do porządkowania i drukowania zdjęć ? My Image Garden.  Z kolei korzystając z komputera czy urządzeń mobilnych można także wejść do kreatywnego świata Creative Park, gdzie dostępne są tysiące inspirujących szablonów czy wycinanek.

Kluczowe cechy:

  • Urządzenie wielofunkcyjne 4w1, ADF na 20 arkuszy.
  • Niskie koszty druku i wysoka wydajność: do 7000 stron w kolorze i do 6000 w czerni i bieli[2].
  • Łączność Wi-Fi; druk z chmury i urządzeń mobilnych.

[1] Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia. Wartości wydajności druku nie należy sumować.

[2] Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia. Wartości wydajności druku nie należy sumować.