Zielony kalkulator

Kto dziś, w dobie wszechobecnych komputerów używa kalkulatora? Wbrew pozorom to wciąż bardzo przydatne urządzenia, które w cieniu komputerowych krewniaków wciąż się rozwijają, stając się przy tym ekologiczne.
embed

Canon wzbogaca "zieloną" serię kalkulatorów modelem w pełni zasilanym energią słoneczną, nie wymagającym baterii, w całości zbudowanym z plastiku pochodzącego z powtórnie przetworzonych szkieł pryzmatowych.

embed

Obudowa X Mark 1 jest cienka i trwała, dostępna w kolorach błyszczącym czarnym i białym. Wyświetlacz kalkulatora X Mark 1 pochodzi z recyklingu pryzmatów z aparatów fotograficznych firmy Canon. Model X Mark 1 jest pierwszym kalkulatorem biznesowym zasilanym jedynie energią słoneczną, bez wspomagania bateriami, jak to ma miejsce w przypadku większości kalkulatorów z zasilaniem energią słoneczną. Takie rozwiązanie zmniejsza niepożądany wpływ na środowisko naturalne. Jak powiedział Rainer Fuehres - szef europejskiego oddziału Canon Consumer Imaging - "Kalkulator X Mark 1 oddaje ideę ochrony środowiska naturalnego bardziej niż inne produkty, dzięki użyciu materiałów pochodzących z recyklingu produktów firmy Canon oraz zastosowaniu zasilania jedynie energią słoneczną." Kalkulator X Mark 1 obsługuje funkcje Koszt/Sprzedaż/Marża pozwalające szybko wykonać wyliczenia biznesowe bez potrzeby używania arkuszy i długich wzorów. Główne funkcje modelu X Mark 1:

  • Modny, stylowy wygląd (kolory obudowy: błyszczący czarny lub biały)
  • Zasilanie energią słoneczną - brak potrzeby użycia baterii
  • Panel wyświetlania pochodzący z recyklingu szkła pryzmatowego formy Canon
  • Obliczenia biznesowe (koszt/sprzedaż/marża)
  • Czytelny nachylony wewnętrzny wyświetlacz LCD
  • 12-cyfrowy wyświetlacz