Komórkowy router

Ceny oferowane przez operatorów komórkowych za dostęp szerokopasmowy do Internetu stały się na tyle przystępne, że wiele firm decyduje się na takie rozwiązanie jako łącze zapasowe. W ślad za tym trendem podąża D-Link wprowadzając na rynek router bezprzewodowy 3.5G z wejściem na kartę SIM.
embed

Router DIR-455 do komunikacji mobilnej HSDPA 3.5G, umożliwia dostęp do bezprzewodowych sieci szerokopasmowych praktycznie w dowolnym miejscu na świecie, również w drodze oraz w miejscach, gdzie nie ma dostępu do konwencjonalnego Ethernetu lub sieci bezprzewodowej. Wszystko dzięki możliwości bezpośredniej instalacji karty SIM UMTS/HSDPA. DIR-455 zawiera wszystkie funkcje tradycyjnego routera ethernetowego oraz dodatkowo oferuje przełączanie awaryjne 3.5G. Wbudowany moduł 3.5G nie posiada ograniczeń typowych dla zewnętrznych adapterów 3.5G na złącze USB, które są łatwe do wyłamania i często mają problemy ze współpracą z routerem. Urządzenie obsługuje także mechanizm przesyłania wiadomości tekstowych (SMS) zarówno w trybie modemu, jak i routera. "Produkt ten został opracowany jako rozwiązanie oferujące dwa interfejsy WAN, maksymalnie pięć równoczesnych kanałów VPN IPSec oraz zabezpieczenia WPA/WPA2 dla ochrony sieci bezprzewodowej. Ma łatwą w użyciu opcję przełączania interfejsu WAN z Ethernetu na 3.5G, w przypadku awarii głównego łącza internetowego" - mówi Roman Napierała, dyrektor zarządzający firmy D-Link w Europie Wschodniej. "Urządzenie umożliwia współdzielenie mobilnych połączeń 3.5G w przypadku braku dostępu do naziemnego Internetu". W czasie połączenia 3.5G z Internetem użytkownik może nadal odbierać połączenia przychodzące i odpowiadać na wiadomości SMS. Urządzenie DIR-455 jest wyposażone w gniazdo RJ-11, które umożliwia podłączenie standardowego telefonu analogowego i prowadzenie wysokiej jakości rozmów przez sieć komórkową GSM. Najważniejsze funkcje i korzyści:

  • Kompletny, 4-portowy router bezprzewodowy z zaporą i integralną łącznością WAN 3.5G, zapewniający mobilny dostęp do Internetu
  • Szybka łączność przewodowa lub bezprzewodowa w standardzie 802.11b/g w obszarach, w których nie ma dostępu do konwencjonalnego Ethernetu lub bezprzewodowej sieci WAN
  • Zgodność z szeroką gamą sieci komórkowych obsługujących technologię HSDPA. W czasie połączenia 3.5G z Internetem użytkownik może nadal odbierać połączenia przychodzące i odpowiadać na wiadomości SMS.
  • Przełączenie awaryjne WAN bez przerw w połączeniu .
  • Możliwość podłączenia przez gniazdo RJ-11 telefonu analogowego i prowadzenie w wysokiej jakości rozmów przez sieć komórkową GSM.

O routerach piszemy więcej!

embed