Touch and Type czyli Nokia X3-02

Firma Nokia zaprezentowała dziś model Nokia X3-02. Oprócz superpłaskiej konstrukcji telefon  wyróżnia wyjątkowa kombinacja dotykowego ekranu i pełnej, 12-przyciskowej klawiatury telefonicznej.
embed

Jest to pierwszy telefon Nokia typu ?Touch and Type ? (dotknij i pisz), który umożliwia nawigowanie zarówno za pomocą ekranu dotykowego, jak i klasycznej klawiatury telefonicznej. Nokia X3-02 pojawi się w sklepach jeszcze w trzecim kwartale br. w cenie 125 Euro bez podatków i dopłat.

embed

Rozwiązanie ?Touch and Type ? w modelu Nokia X3-02 daje możliwość pisania na klawiaturze, co sprawdza się idealnie w przypadku SMS-ów i sieci społecznościowych , wymagających szybkiego i częstego wpisywania tekstu. Z kolei obsługa dotykowa jest bardzo komfortowa podczas korzystania z takich funkcji, jak ustawianie alarmów czy płynne przeglądanie i sterowanie aplikacjami, np. odtwarzaczem muzyki czy grami. ?Z naszych badań wynika, że konsumenci, którzy przez lata wyćwiczyli umiejętność szybkiego pisania jedną ręką na klawiaturze telefonu, chcą pozostać przy tej metodzie wprowadzania tekstu, a jednocześnie korzystać z zalet ekranu dotykowego? ? mówi Mary McDowell . Nokia X3-02 to jeden z najbardziej płaskich telefonów firmy. Jego nowoczesna konstrukcja o grubości 9,6 mm grubości sprawia, że urządzenie łatwo mieści się w torebce lub kieszeni. Model, w obudowie z elementami ze szczotkowanego aluminium, dostępny będzie w pięciu modnych kolorach. Pomimo niewielkich rozmiarów Nokia X3-02 wyposażona jest w szereg funkcji, takich jak łączność 3G i WLAN, odtwarzacz muzyki i radio FM. Fani fotografii i sieci społecznościowych docenią także aparat o rozdzielczości 5 Mpix z czterokrotnym zoomem cyfrowym, którym można robić zdjęcia i nagrywać video. Pamięć telefonu można rozszerzyć do 16GB. Ponadto dzięki Nokia Messaging użytkownicy mogą odbierać bezpośrednio w telefonie wiadomości e-mail i czatu nie tylko z Ovi Mail, ale i innych ulubionych usług konsumenckich. Nokia X3-02 oferuje klawisze dedykowane do muzyki i przesyłania wiadomości, które dają szybki dostęp do usług Ovi , w tym aplikacji społecznościowych i rozrywkowych. Z kolei ekran dotykowy przeniesie nas do świata Internetu i wielu usług, w tym do tysięcy aplikacji z Ovi Sklepu. Miłośnicy muzyki, oprócz wbudowanego głośnika telefonu Nokia X3-02, mogą skorzystać także z lekkiego, kieszonkowego głośnika MD-11 o świetnej jakości dźwięku. Nokia MD-11 będzie dostępna w sklepach w cenie 20 euro, bez podatków i dopłat. W celu otrzymania informacji o sprzedaży telefonu wystarczy podać swojego maila pod adresem: http://www.nokia.pl/microsites/X3-02-notify

embed