Zabraknie paliwa na stacjach? Orlen zabrał głos. Apeluje do kierowców

Orlen wydał komunikat, w którym uspokaja kierowców, że paliwa na stacjach nie powinno zabraknąć. Nawet jeśli, to tymczasowo, a niedobory zostaną szybko uzupełnione. Zapewniono też, że koncern nie planuje wprowadzać limitów w tankowaniu.

- Po raz kolejny podkreślamy, że dostawy paliw na stacje Orlen oraz do naszych klientów hurtowych, z którymi mamy zawarte umowy, przebiegają bez zakłóceń. Zapewnienie stabilnej dostępności paliw w Polsce jest naszym priorytetem. Udowodniliśmy to już wielokrotnie. Także w obliczu destabilizacji rynku związanej z konfliktem za naszą wschodnią granicą - przekazał Adam Kasprzyk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Orlenu. Wydany przez niego komunikat to odpowiedź na obawy kierowców, że wkrótce może zabraknąć paliw na stacjach. Benzyna czy olej napędowy kosztują rekordowo tanio. Polacy kupują zatem paliwo na zapas. Kwitnie także turystyka paliwowa m.in. wśród Czechów i Słowaków.

Zobacz wideo Marcin Napiórkowski o braku różnic w przekazie różnych partii

Orlen uspokaja, ale ma też apel do kierowców

"Grupa Orlen nie przewiduje wprowadzenia limitów tankowania na swoich stacjach ani zmiany polityki cenowej" - informowała grupa w komunikacie, do którego dotarł portal bankier.pl. - Jednocześnie apelujemy o niekupowanie paliwa na zapas, tak by umożliwić normalną pracę siłom logistycznym obsługujących stacje na co dzień - dodawał w swoim wystąpieniu Kasprzyk. Wcześniej takie ograniczenia wprowadził Shell. Na niektórych stacjach tej sieci obowiązują limity jednorazowego tankowania wynoszące 100 litrów. Decyzje tłumaczono właśnie "dużym popytem". Orlen we wspominanym komunikacie zastrzegł też, że mogą wystąpić tymczasowe niedobory, na pojedynczych stacjach, ale uzupełniane są na bieżąco.

- Dzięki wykorzystaniu synergii w połączeniu z grupą Lotos, PGNiG i Energą optymalizacji procesów zakupowych, wzmacnianiu procesów handlowych i korzystnym formułom zakupowym, jesteśmy w stanie korzystnie zabezpieczać zapotrzebowanie całej Grupy Orlen - zapewniał przedstawiciel Orlenu w swoim wystąpieniu. - Polityka ta będzie kontynuowana. Dlatego przy wyłączeniu nieprzewianych wahań czy zdarzeń na rynku, na które koncern nie ma wpływu, scenariusz braku paliwa bądź nagłego wzrostu cen nie zagraża Polsce. Niezmiennie zapraszamy wszystkich kierowców na stacje Orlen, gdzie tak jak do tej pory, mogą zatankować paliwo po atrakcyjnej cenie - podkreślił.  

Więcej o: