O nas

.

Nazywamy Next.gazeta.pl magazynem przyszłości. Mamy nadzieję, że nie na wyrost. Chcemy w polskim internecie stworzyć miejsce podejmujące szeroko rozumianą tematykę nowych technologii i nauki oraz ich wpływu na społeczeństwo, kulturę, naszą codzienność. A czasem i odwrotnie - zmierzyć się z tym, jak społeczeństwo czy kultura oddziałuje na technologie.

Będziemy się mierzyć z tematami z poziomu mikroba i satelity, chcemy zajrzeć do mózgu i DNA. Mówimy o magazynie przyszłości, choć przewidzieć jej nie obiecujemy. Za to będziemy pisać o obietnicach i zagrożeniach, technologiach i ludziach. I wyzwaniach, jakie przed nami stoją.

Wiele nas, osoby tworzące Next, różni - hobby, zainteresowania, numery PESEL. Mamy różny bagaż doświadczeń, inne spojrzenie na rzeczywistość, wywodzimy się też z różnych redakcji ("Gazeta Wyborcza", "Przekrój", Gazeta.pl).

Wspólny element jest jeden: ciekawość świata.

Śledź nas na Twitterze: @next_gazeta_pl

Napisz do nas: redakcja_Next@gazeta.pl


Next.gazeta.pl to:


Wydawca magazynu:

Radek Zaleski

Radek Zaleski jest kierownikiem w portalu Gazeta.pl i pomysłodawcą magazynu Next.gazeta.pl. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendysta Fundacji Volkswagena, obecnie pochłonięty tworzeniem kolejnych produktów internetowych.

 

Redaktorzy:

Tomek Grynkiewicz

Tomasz Grynkiewicz, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i serwisu Wyborcza.biz. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, od 2004 r. zakotwiczony w dziale gospodarczym, na styku biznesu i technologii. Enfant terrible magazynu Next.

Łukasz Partyka

Łukasz Partyka jest dziennikarzem naukowym i gospodarczym. Publikował m.in. w "Gazecie Wyborczej", Gazecie.pl, "Wiedzy i Życiu". Pisze doktorat z ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Stanisławski

Piotr Stanisławski, dziennikarz Gazeta.pl. W praczasach, gdy z domu można się było łączyć co najwyżej przez modem 56k, współzakładał portal Gazeta.pl. Przez osiem lat, wraz z rosnącą szybkością łączy poszerzał też swoją wiedzę i doskonalił umiejętności w tygodniku "Przekrój". Dziś wraca do świata istniejącego w domenie Gazeta.pl, by sprostać czasom, w których 150 megabitów unosi się w powietrzu wokół.

 

Współpracownicy:

Mariusz Herma - dziennikarz  "Przekroju", współpracownik "Machiny" i autor bloga muzycznego ziemianiczyja.pl. A hobbystycznie także poświęconego chmurom - tym razem analogowym - fotobloga cloudynow.tumblr.com.

Andrzej Hołdys jest dziennikarzem naukowym i popularyzatorem nauki. Publikuje m.in w "Wiedzy i Życiu", "Polityce", "Gazecie Wyborczej", "Wprost".

Marta Klimowicz - doktor socjologii, jej zainteresowania naukowe skoncentrowane są wokół społecznych aspektów internetu. Zawodowo od dwóch lat związana z AdTaily.

Rafał Kosik pisze prozę science fiction. Opublikował liczne opowiadania, powieści Mars (2003), Vertical (2006), Kameleon (2008) oraz osiem tomów bestsellerowej serii dla młodzieży "Felix, Net i Nika". Laureat literackich nagród: im. Janusza A. Zajdla, SFINKS, Nautilus, Literackiej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego oraz Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY i Małego Donga. Tworzy również scenariusze filmowe. Pisze bloga: rafalkosik.com.

Małgorzata Minta - dziennikarka pisząca o nauce i nowych technologiach. Współpracowała z "Gazetą Wyborczą", "Dziennikiem" i "Newsweekiem", obecnie jej teksty można znaleźć w tygodniku "Wprost".  Ma słabość do gadżetów (tych działających, a zarazem pięknie zaprojektowanych) i ciastek od Pierre'a Herme. Wzrusza się przy startach wahadłowców.

Bartłomiej Mrożewski - z wykształcenia historyk, pasjonat nowoczesności. Od 2000 roku związany z prasą komputerową. Pracował m.in. w Enterze, CRN-nie, Next (nomen omen). Obecnie związany z PC Formatem. Specjalizuje się w tematyce internetowej i fotograficznej. Poza tym chętnie pisze o najnowszych osiągnięciach nauki i techniki.

Tomasz Rożek jest doktorem fizyki i publicystą naukowym. Kieruje działem Nauka i Gospodarka w tygodniku "Gość Niedzielny". Jest założycielem Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa i autorem książki "Nauka po prostu. Wywiady z wybitnymi".

Olaf Szewczyk jest redaktorem działu naukowego "Przekroju". W "Kulturze", magazynie "Dziennika" w ramach cyklu felietonów "TechnoParty" pisał o ewolucji idei naukowych i znaczeniu nowych technologii w kontekście przemian cywilizacyjnych. Prowadzi serwis o kulturze gier wideo JawneSny.pl.

Michał R. Wiśniewski - publicysta i bloger specjalizujący się w fantastyce oraz japońskiej popkulturze