Nowy pomysł Junckera. Unijne ubezpieczenie od bezrobocia

Jeśli któreś z państw Unii Europejskiej nie z własnej winy znajdzie się w kryzysie to niedopuszczalne, by płacić musieli za to bezrobotni - uważa szef Komisji Europejskiej.

Chodzi o sytuację, w której pogrążone w kryzysie państwo zmuszone jest obniżyć zasiłki dla bezrobotnych, tak jak było to w przypadku Grecji. Ważne jest, by w takiej sytuacji "nie oszczędzać tam, gdzie nie trzeba, a więc na inwestycjach, na edukacji i na zasiłkach dla bezrobotnych" - powiedział Jean Claude Juncker w wywiadzie dla tygodnika "Welt am Sonntag". Szef Komisji Europejskiej opowiedział się w przypadku kryzysu gospodarczego za wsparciem narodowych systemów ubezpieczeń z unijnej kasy. Dodał przy tym, że europejskie ubezpieczenie od bezrobocia "nie może być rozumiane jako zachęta dla tych krajów, które nie chcą przeprowadzać reform i przez to popadają w tarapaty".

Na sfinansowanie tego typu ubezpieczenia od bezrobocia Komisja Europejska przewidziała jest w średnioterminowym projekcie budżetowym UE łączną sumę 55 mld euro.

Pomysł Junckera poparł również niemiecki minister finansów Olaf Scholz (SPD).

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (89)
Nowy pomysł Junckera. Unijne ubezpieczenie od bezrobocia
Zaloguj się
 • mierdolinho

  Oceniono 18 razy 16

  W tym czasie Chińczycy wysyłają łazik na Księżyc i budują 13 reaktorów o łącznej mocy 14 GW.

 • beton44

  Oceniono 42 razy 16

  Bardzo chytrutki pomysł - żeby przybyłych ostatnimi czasy do Niemiec informatyków, lekarzy i inżynierów - utrzymywać z wspólnego kotła Unii - skoro przymusowa relokacja nie wypaliła :-)

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 8 razy 8

  Z jednej strony władze UE będą sprowadzać do pracy nieograniczone ilości tanich 'wybuchowych' imigrantów a z drugiej robić łaskę płacąc nędzne zasiłki dla europejskich obywateli, których w ten sposób pozbawili pracy i bezpieczeństwa ekonomicznego i rodzinnego oraz spokoju publicznego, (zamachy i rozboje) a którzy zbudowali i UE i europejski dobrobyt?! Nic dziwnego, że na Zachodzie (np Francja a powoli Niemcy - tylko kilkanaście % zadowolonych z aktualnej sytuacji) wrze.
  Kiedy 1% bogaczy podzieli się się swoim bogactwem z 80% reszty, którzy na nich pracują?! Zysk ponad wszystko?!

 • smurfmadrala

  Oceniono 14 razy 8

  Jak GW opisywałaby pisiorskiego polityka , który "pracowałby" w stanie jak Juncker ?

 • wycietytoja

  Oceniono 13 razy 7

  A ubezpieczenie od abstynencji?Zajmij sie Juncker wreszcie powaznymi tematami.

 • isiah.thomas

  Oceniono 10 razy 6

  Przestań pić, dziadu.

 • gdziekucharek6

  Oceniono 16 razy 6

  tego jeszcze brakowało abyśmy pomysły ekonomiczne, rodem jak za gierka, brali jako prawdę objawioną od starych dziadów z unii, którym alkohol i wieczne unijne imprezy zatrzymały pojmowanie świata o jakieś 20 lat

 • magda9600

  Oceniono 7 razy 5

  Co za kretyński pomysł! Tylko w przepitym mózgu komunisty-alkoholika mogła się zrodzić taka idea.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX